Terme’de Makine Sanayi Ortak Yararlanma Atölyesi Projesi uygulanacak

Terme Belediyesinin öncülüğünde başlatılan proje ile Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Mutedil Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) vasıtasıyla geçerli Çekim Merkezlerini Tutma Programı (CMDP) kapsamında Terme’ye 11,7 milyon liralık Terme Makine Sanayi Ortak Tasarruf Atölyesi Projesi için tören düzeni imzalandı.

OKA marifetiyle yürütülen 2022 Yılı CMDP, SOGEP ve Fizibilite Desteği Programlarının İmza Töreni, Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, Terme Belediye Başkanı Ulu Tığ, OKA Umumi Sekreteri İbrahim Ethem Atmaca, Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe ve Terme Sanayi Sitesi Derneği Başkanı Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tığ, CMDP kapsamında ilçeye 8,3 milyon lirası bağış, 3,4 milyon lirası eş finansman oluşmak için toplam 11,7 milyon liralık bakir benzeri bünye kazandırdıklarını belirterek, “Terme Belediyesi yerine ilçenin marka değerlerini civar plana çıkaracak seçkin adımı destekledik. Terme Araba Uran Ortak Yararlanma Atölyesi Projesi, ilçemizin araba sanayisinde kalık olan bir nice imkanı esnafımızın ayağına getirerek ortak kullanımına sunacak. Elan bayağı ve fazla üretimin önünü açarak, ilçemizin istihdamına katkı sağlayacak. Endüstri ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ilkin doğmak için Sayın Valimiz Zülkif Görgüsüz’ya ve OKA Umumi Sekreterimiz İbrahim Ethem Delimsirek’e destekleri için teşekkürname ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aktepe da proje ile araba üretimi alanında bellik olan ilçelerinin henüz da ileriye taşınacağını dile getirerek, “Terme Araba Endüstri Kuma Tasarruf Atölyesi Projesi ile esnafımız üretimi ve istihdamı arttırarak hem ülkemize hem da ilçemize ek derece sağlayacak. Sayın Şehremaneti Başkanımıza destekleri için parçalanmamış esnafımız hesabına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Aydın ise Terme Araba Endüstri Kuma Tasarruf Atölyesi Projesi ile sanayide istihsal eden esnafın birçok sorununun ortadan kalkacağını kaydetti.

Share: