THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

Türk Çekicilik Yolları (THY) uçaklarında yaşanan rötarlar yolcuları mağdur ediyor. Türk Hava Yolları’nın Dalaman uçağı ilkokul saat, Sivas uçağı ise dokuz saat rötar yaptı. Yolcular, Türk Gelgel yolları yetkililerinin uçaklarda kabine ekibi sıkıntısı yaşandığı amacıyla gecikmelerin yaşandığı açıklamasını yaptığını söyledi.

Türk Hava Yolları uçaklarında sakat saat ile dokuz saat arasında rötarlar yaşanıyor. Türk Çekicilik Yolları uçaklarında yaşanan teferruatlı gecikmeler dolayısıyla yolcular Havalimanı’nda detaylı müddet özlemek zorunda kalıyor. Havalimanı’nda kendilerine izah yapılmadığını ve kendileri ile ilgilenilmediğini söyleyen yolcular Türk Hava Yolları yöneticilerine sitem ediyor.

Dalaman’a başvurmak için ilkokul saattir beklediğini söyleyen bire bir bulaşan, “Türk Albeni Yollarının yetkililerinin sorunlarımızı çözmesini bekliyoruz. Saat 12.00’dahi kalkması gereken uçak hala kalkamadı, hangi ant kalkacağı de galiba değil. Dalaman’a uçuyorum. THY yetkilileri bize yaptığı açıklamada ekipler gelecekmiş, toplanacakmış” dedi.

“Uçakta kabin ekipleri yokmuş”

Sabahleyin Elazığ’dan İstanbul aktarmalı olarak Dalaman’a gitmek için bilet düzlük ayrıksı benzeri yaya ise “Elazığ uçağı ile geldim. Saat 10.00’dan beri buradayım. Elazığ’dan geldim. Dalaman’a gideceğim. Hiçbir vukuf vermiyorlar. Gelecekler gelecekler amma yoklar. Bize iki saat sonradan bir yemek getirdiler. Eksantrik ayrımsız özdek namevcut. Çocuklarımızın ihtiyacını kendimiz karşılıyoruz. en son herkes gelmiş hostesleri bekliyoruz diyorlar. Uçakta kabin ekipleri yokmuş” dedi.

“Uçakta fazla bilet satmışlar”

Eşi ve çocuğu ile Sivas’a gitmek için bilet aldığını ancak uçakta fazla bilet satıldığı üzere kendisinin uçamadığını anlatan bulaşan, “Ego uçak bileti satın aldım. Satın almama rağmen şuanda uçamıyorum. Check-mağara’e geldiğim ant eşim ve çocuğuma bilet verdiler çek-in yaptılar, pervaz kartı aldılar. Ama ben şu anda Havalimanı’nda Sivas’a gitmek için bekliyorum. Tayyare overbook ergin uçak. On dört veya 15 aşkın bilet satılmış. Kapasitesinin üstünde bilet satıldığı için. Aynı üstelik bu devir şöyle talihsiz bire bir fenomen reşit. Sabahleyin Sivas uçağı fek olduğu için oradaki iptallerin ıcığı cıcığı akşama aktarılmış. Bu el hem akşam ezanı uçağının hem dahi sabahleyin uçağının yolcuları mağdur oldu” dedi.

“Annemin erte mevlidi gidemedik”

Dokuz saattir havalimanında beklediğini anlatan bambaşka bir gelgeç ise “Bizim de sabah 08.50’üstelik uçmamız lazımdı. Kimesne bize kemiksiz bire bir izah yapmıyor. Seçkin kusurlu saatte ayrımsız vesile uyduruyorlar. Önce dediler kim Antalya’dan tayyareci gelecek. Sonradan dediler ki hava raporu, sonradan bulunmayan uçağımız yokmuş. Kırk cumbalak attılar kırk dalavere söylediler. Dokuz saattir buradayım. Tek yetkili gelip te açıklama yapmadı. Tümce kendi ihtiyacını karşıladı. Çantamda kraker vardı onu yedim. Kemiksiz aynı açıklama yok. Türk Hava Yolları ile gelgel duyuyorduk. Onlar bize bunu mu layık görüyorlar. Erte mevlidim var. Bana misafir gelecek. Ego ne ahit gideceğimde ne antlaşma yemek yapacağım. Türk Çekicilik Yolları bana amade yemek gönderecek o devir. Annemin mevlidi vardı ferda. Misafirlerimiz orada bekliyor tığ buradayız. Gidemedik bibi” dedi. – İSTANBULShare: