TR82 Toprak Planı Kastamonu İl Çalıştayı 17 Ağustos’ta yapılacak

Kuzey Küçük Asya Kalkınma Ajansı marifetiyle TR82 Bölgesi Toprak Planı tedarik çalışmaları çerçevesinde düzenlenmesi planlanan ve baskın afeti sebebiyle ertelenen Kastamonu İl Çalıştayı, 17 Ağustos tarihinde yapılacak.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen TR82 Bölgesi 2024-2028 Yılı Bölge Planı hazırlık çalışmaları çerçevesinde, Yıldız Rum Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 27 Haziran’da Çankırı’da, 29 Haziran’da ise Sinop’ta yapılan diyar çalıştaylarının sonuncusu 17 Ağustos 2022 Çarşamba haset Kastamonu’da gerçekleştirilecek. Bölgedeki kamu kesimi, özel sektör ve sivil topluluk kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek Kastamonu Mıntıka Planı İl Çalıştayı KUZKA Bakım Binası’nda yapılacak.

Katılımcı bire bir yaklaşımla yürütülecek icraat çerçevesinde, ‘ekonomik göstergeler, rakiplik gücü ve envestisman ortamı, nüfusun genel durumu ve beşeri resülmal, toplumsal kalkınma, hayat kalitesi, erişilebilirlik ve enfrastrüktür, doğal ve tarihi değerler, firez, turizm, abuhava değişikliği ve çevre-kıyamet riskleri, ekincilik ve rustik kalkınma’ başlıklarındaki 7 etkinlikte masada tıpkısı araya ati katılımcılar, konularına ilgili fikirlerini ortaya koyacak.

Havza planına elan çok görüşün yansımasını icat etmek üzere “Aut Paydaş Anketi” da düzenleyen KUZKA, buradan gelecek fikirleri birlikte mıntıka planına yansıtmayı amaçlıyor. Bu amaçla vatandaşların, KUZKA’nın kurumsal genel ağ sitesinde yayımlanan ankete iştirak sağlayarak “Bölge Planı”na katkı verebilecekleri belirtildi.

Öte yandan, henüz geçmiş düzenlenmesi planlanan çalıştay, 27 Haziran tarihinde Garp Karadeniz ve Kastamonu’da yaşanan sel cihetiyle ertelenmişti. – KASTAMONU

Share: