“Trafik Ünite Amirleri Kesim Değerlendirme Toplantısı” Konya’da yapıldı

Konya’bile, İç Rum bölgesinde 20 ilin trafik vahit amirlerinin katıldığı “Trafik Birim Amirleri Kesim Istimara Toplantısı” yapıldı. Toplantıya katılan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Trafik Başkanı Mehmet Güç, “Trafik kazalarındaki can kaybı yüzdelik 56 azalmayla 5.8’e geriledi, bunu başaran ikinci ülkeyiz” dedi.

Konya’dahi 20 ilin trafik vahit amirlerinin katılımıyla “Trafik Birim Amirleri Toprak Yorum Toplantısı” gerçekleştirildi. Dördüncüsü yapılan toplantıda, ‘Kara Yolu Gidiş Geliş Güvenliği Gösteri Planı’ çerçevesinde yürütülecek faaliyetlerin değerlendirilerek, trafikle ait sorunların incelenmesi, bu sorunların çözümüne müteveccih kuruntu ve önerilerin ortaya konularak meşveret edildi.

“Trafik kazalarındaki can kaybı yüzde 56 azalmayla 5.8’e geriledi”

Toplantıda konuşan Güven Genel Müdürlüğü Trafik Başkanı Mehmet Güç, “Ülkemizde topyekün mücadele vererek mevrut olduğumuz bu noktada 2020 yılı böylece ülkemizdeki zir yapıdan enerjiye, eğitimden sağlığa, karayollarındaki ulaşım ağlarının, bölünmüş yollarının, oto yollarının yapımında 68 bin kilometrelik tıpkı sefer ağımız var. Bilcümle bunlar gidiş geliş tedbirlerinin Şehir Hastaneleri, kazaya müdahale ve 112 unsurları ezcümle toplumun parçalanmamış kesimlerinin katkılarıyla tığ vermiş olduğumu ve 2010 yılında hükümet politikası yerine belirlenen bu takip ve duygusal kayıplarının tenkis hedeflerini 2020 yılı böylecene 13.4 olan bu yüz bindeki can kaybını, 10 almanak proses içerisinde mütezayit özlük, kalan dil ve çoban sayısına göre, Trafik kazalarındaki duygusal kaybı yüzde 56 azalmayla 5.8’e geriledi, bunu başaran ikinci ülkeyiz” dedi.

“Farkındalığın oluşması bu hizmeti iyileştirecek temel kaynaklardır”

Konya Valisi Vahdettin Özkan “Ülkemizin, hükümetimizin yaptığı hizmetlerle hem türel zir yapının bereketli bire bir şekilde tertip edilmesi hem üstelik fiziki alt bina hizmetlerinin iyileştirilmesi vukuf teknolojilerinin bu konuyla ilişik kullanılması ve efdal derecede bir hassasiyetin, bire bir farkındalığın oluşması bu hizmeti iyileştirecek esas kaynaklardır. Bu sistem yaklaşım içre bilimsel kendisine bilcümle verilerin çözümleme edilmesi bulunan kapsam itibariyle iyileştirmemiz gereken alanlar nelerdir? Onların öncelikle belirleme edilmesi, düzeltme alanlarına yönelik analizlerin edilmesi nitelikli bereketli bir iletişimin sağlanmasıyla bu arada izleme değerlendirilmesi stratejik planlarla ve gösteri planları bizim amacıyla açımızdan hizmetleri iyileştirmesi için haddinden fazla kalifiye, abuhava, gaz yuvarı ve zir çatı oluşturmuştur” şeklinde konuştu.

“Değme kurtarılan can bizim üzere mutluluk vesilesidir”

Konya’dahi tehlikesiz gidiş geliş ilkesi doğrultusunda bir nice noktada uygulamalarla vatandaşlar amacıyla trafiği daha tehlikesiz ağıl getirmeyi amaçladıklarını belirten İl Emniyet Müdürü Açık Deniz Cıvıl Cıvıl, “2022 yılında âdemoğlu kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 81’den 64’e düştüğü görülmektedir. Gelişigüzel kurtarılan birey bizim amacıyla bahtiyarlık vesilesidir. Devletimizin yaptığı yatırımlarla, karayolu denetlemesi noktasında bu rakamları elan üstelik düşürerek trafikte bildirme az duygusal kaybını hedeflemekteyiz. Gidiş Geliş kazalarına etmen olan unsurlardan önce sırada meydan kayran cevvaliyet ihlallerinin önüne teslim etmek amacıyla teknolojinin verdiği imkanlarla denetimler sürdürülmeye bitmeme edecektir” şeklinde konuştu.

Toplantı, Trafik Bakı Büro Müdürlüğüne sadık 20 ilin birim amirleri ve polis güçleri memurlarına sunulan eğitimle bitmeme etti. – KONYA

Share: