TTO Başkanı yeniden Marifet oldu

Torbalı Ticaret Odası (TTO) Meclisi, geçmiş oturumunda 4 yıl fariza yapacak yöneticilerini seçti. 9 yıldır bölüm başkanlığı yapan Abdulvahap Bili, tam divan üyelerinin oyu ile baştan yönetim kurulu başkanlığına seçilerek üçüncü döneme başladı. Meclis başkanlığına bile Bekir Söyler seçildi.

Torbalı Ticaret Odasının 13 Ekim’de yapılan meslek komiteleri seçiminde Abdulvahap Bilgelik’un mavi listesinden seçilen 21 divan üyesi ve 49 meslek komitesi üyesi önce toplantısını yaptı. TTO’da 4 yıl boyunca görev yapacak umumi heyet, meclis başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegeleri ve meslek komitesi başkanları seçildi. İlçe intihap kurulunun huzurunda yapılan seçimde, 9 yıldır TTO Başkanlığı görevini yürüten Abdulvahap Veri, tamlık sedir üyelerinin oybirliği ile yeniden seçildi. Divan başkanı Erkan Aksoy’un eskimemiş dönemde aday olmaması üstüne Bekir Söyler tek namzet adına girdiği seçimde oybirliği ile seçildi. Divan başbuğ yardımcılıklarına Mehmet Baykara ve Mustafa Dokunaklı seçildi. Katip unsur ise Dr. Demet Arslan oldu. Yönetim Kurulu Erkan Aksoy, Yanardağ Karatoklu, Ahmet Ayaz, Tuncay Karaman, Mustafa Dokunaklı ve Mustafa Ak’tan oluşurken, TOBB delegeliklerine Münevver Mimaroğlu, Mahmut Öztaş ve Yanardağ Karatoklu seçildi.

“Sorumluluğumuz arttı”

Intihap sonucunda aynı istimara yapan TTO Başkanı Olgun, yıpranmamış dönemde sorumluluklarının elan bile arttığını rapor yazar “Bir Tane aday olmamıza karşın yüze 62’lik paydaşlık ve oybirliği ile seçilmemiz üyelerimizin bize olan güvenini ortaya koyuyor. Ayrıca göz başkanlığına namzet çıkmaması bizim sorumluluğumuzu henüz üstelik artırıyor. 4 sene boyunca hizmetimizi henüz ileriye taşıyacağız” dedi. Sedir başkanlığına seçilen Bekir Söyler ise “Meclisimiz teveccühü ile bakir dönemde görev alacağız. 4 yıldır komutan yardımcısı adına görev yapıyordum. Odaya henüz aşkın ulama koyacağım. Eskimemiş dönemde görev almayan sakat sedir başkanımız Erkan Aksoy’a dahi haddinden fazla teşekkür ediyorum” diye konuştu. – İZMİR

Share: