Tüfenkci, “Türkiye soylu erki terörle üstelik mücadele ediyor”

AK Öğür MKYK üyesi ve Malatya Mebus Bülent Tüfenkci, Tümen binasında planlı El Gününde yaptığı konuşmada, “Türkiye tıpkı yandan terörle savaş ederken, tıpkısı yanda da konuşu terörle mücadele ediyor” dedi.

Türkiye’nin etrafında terör devletlerinin olmasına cevaz etmeyeceklerini belirten Tüfenkci, ” Ülkemizin terörden temizlenmesi noktasında düzenlilik güçlerimiz, İçişleri Bakanlığımız, ordumuz bilcümle alay malay mücadele ediyor. Tığ katiyen ve katiyen Türkiye’nin etrafında yıldırı devletçiklerinin olmasına izin etmiyoruz, etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Terörle mücadele ve enflasyonla savaş azimli olduklarının altını çizen Tüfenkci, ” Biryandan terörle uğraş ederken, tıpkı yandan terör ile savaş ederken, ekonomiyi doz tarh noktasında özellikle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz uğraş ediyor. Bu mücadele neticesinde de katiyen üretim çarkları durmadı, uran üretimimizin arttığını bütün gelişigüzel kazanç ediyoruz. Bunun yanı sıra enflasyonla mücadelemiz bile bitmeme ediyor. Enflasyonun düşme eğiliminde olması ve özelliklede sonuç bakanlar kurulu toplantısından sonraları fahiş değer artışlarına müteveccih yeni tedbirlerin gündeme gelmesi, tecim bakanlığımızın da bu anlamıyla harekete geçmesi dahi alelhusus denetimlerin arttırılması milletimizin beklentisi. Cumhurbaşkanımızın seçkin ortamda ifade ettiği ‘ Biz vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz’ sözleriyle tabir ettiği ve hükümetimizin da bu yöndeki çabaları bile akıbet hızıyla bitmeme ediyor. Alelhusus minimum ücretin yeniden belirlenmesi, emeklilerimize, çalışanlarımıza yönelik bakir bindirim oranlarının enflasyonun altında kalmaması noktasında kim gayretlerimiz eke” diye konuştu.

Malatya’ya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Tüfenkci, “Malatya bölgesinin gelişen, değişen, esasında Türkiye’nin gelişen, değişen illerinden birisi. Bu anlamda hem belediyelerimizin, hem da merkezi hükümetimizin Malatya’ya müteveccih çalışmaları, Malatya’nın yaşanılabilir ve gelişen şehir olması vasfını çevrim geçtikçe elan yukarılara taşıyor. Sanayi bakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmede Malatya’nın kombinasyon sanayi bölgesindeki kamulaştırma sorununu çözme noktasında saraka aldık. İnşallah önümüzdeki eyyam içerisinde OSB’deki devletleştirme sorunu hal noktasında bütün beraber aynı kadem atmış olacağız” şeklinde konuştu.

“Malatya’ya yatırımcının ilgisi var”

Malatya’nın yatırımcıların ilgisini çektiğini ve envestisman boşaltmak talip birçok girişimcinin olduğuna değinen Milletvekili Tüfenkci, ” Arıtma ile ilişik biliyorsunuz ihalesi yapılmış, inşaatı bitmeme ediyordu. Oradaki bedel sorunun bile bakanımız eliyle ora aceleci bir şekilde yapılması, cevap sorunun olmaması noktasında emir verdi. Bu sebep koca? Henüz önce 6. Nahiye teşviklerinden faydalanan, 2018’den itibaren da elektrik merkezleri çerçevesinde 6. Mıntıka teşviklerinden faydalanan tıpkı yer olan Malatya’ya gösterişli anlamda yatırımcının ilgisi, alakası var. Bu noktada hele henüz tam bekleyen, envestisman tahsis etmek üzere arsa bekleyen birçok müteşebbis arkadaşımızın olduğunu birlikte biliyoruz. Onların taleplerine hızlı tıpkısı şekilde cevap vererek işsizliğin azaltılması, gençlerimizin hisse senedi ve ATLATMAK bulma noktasında SELIM Öğür ve sizlerin gayretiyle hayata geçmesi noktasında balaban buluyorum” ifadelerini kullandı.

Hızlı katar ihalesi yeniden yapılacağını belirten Tüfenkci, ” İskenderun Malatya hızlandırılmış katar hattı noktasındaki çalışmamızda elan evvel projeyi düz müteahhit, hesaplı nedenlerle ihaleyi bırakmıştı. Baştan tenkis edilmesi noktasında yapmış olduğumuz görüşmelerde olumlu anlamda neticelendi. İnşallah bununda acul ayrımsız şekilde proje ihalesinin yapılarak aplikasyon ihalesine geçilmesi noktasında inşallah gayret etmiş olacağız” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: