Tün kabusu yaşadılar, sabah denize girdiler

Akşam kabusu yaşadılar, sabahleyin denize girdiler

Sağanak yağmur peşi sıra deniz keyfi

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde güzeşte akşam ezanı saatlerinde bedaheten bastıran yağmurun peşi sıra sabah açan güneşle alay malay beş on vatandaşlar denize girdi, gâh vatandaşlar ise ısıdam havanın tadını doyasıya çıkardı.

Esbak akşam ezanı saatlerinde bir anda bastıran yağmurla alay malay Bodrum’da kim cadde ve sokaklar göle dönmüştü kâh işyerleri ve evler sular altında kalmıştı. Geceleyin boyu süren yağmurla Bodrum kabusu yaşamıştı. Sabahleyin güneşli havaya uyanan vatandaşlar sıcak havanın tadını çıkarmaya başladı. Akşam kabus canlı vatandaşlar sabahleyin ise adamakıllı tıpkı güne uyandı. Gelgel sıcaklığının nısfınnehar saatlerinde 25 dereceyi bulmasıyla birlikte biraz gezmen ve vatandaşlar denize girerek hamam havanın tadını çıkardı. Kâh vatandaşlar yol yapmayı yeğleme ederken bazen vatandaşlar ise sahilde güneşlenerek güzel havanın tadını çıkardı.

Öte yandan tün boyu metrekareye 28 kg yağış düştü. Sabahleyin ise hava sıcaklığı 25 dereceyi buldu, deniz suyu sıcaklığı ise 22 dereceyi bulduğu öğrenildi. Meteorolojiden edinilen bilgiye bakarak 23 Teşrinisani Çarşamba günü ise Bodrum’da boğanak yağış beklendiği öğrenildi.

Share: