Turist katalog depremzede çocuklara maneviyat oldu

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Amasya’dan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine gönderilen gezici kütüphanede, depremzede çocuklar mektup okuyup, türlü etkinliklere katılarak moral buluyor.

Amasya İl El Kütüphanesi’ne sınırlanmış seyyar kütüphane, depremzede çocuklara destek amacıyla Pazarcık ilçesine gitti.

Depremlerde evleri yıkılan vatandaşlar üzere Katarakt Stadyumu’nda kurulan keçe kentte konuşlanan otobüste, çokça sayıda mektup ve eğitim materyali bulunuyor.

Otobüste ayrıca, genel ağ, beyaz perde, elektronik beyin hizmeti üstelik veriliyor. Gezmen kütüphaneyi kullanan kollar, fotoğraf, aritmetik, zeka oyunları kadar etkinliklerle depremin yaşattığı olumsuzlukları unutmaya çalışıyor.

Amasya İl Ekin ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada, otobüsün, Amasya’da çocuklar ortada kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırdığı, deminden ise Pazarcık’ta depremzede çocuklara hizmet ettiği belirtilerek, “Bakanlığımız talimatlarıyla, Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmetlerinde; Amasya İl El Kütüphanesi turist kütüphane aracımız Kahramanmaraş Pazarcık’ta depremzede çocuklarımızla buluşuyor. Değişik etkinlikler ve kitaplarımızla yaralarımızı alay malay sarıyoruz.” ifadelerine vadi verildi.

Share: