Türk Eğitim Bilimi-Sen, yetişek çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesini istedi

Türk Terbiye-Sen İstanbul Şubesi, yetişek çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi talebinde bulundu.

İstanbul Milli Terbiye Müdürlüğü yanındaki parkta bire bir araya gelen sendika üyeleri, “Tecrübemiz kıymetimiz, hizmetimiz itibarımızdır”, “Eğitim ödeneği 1 mahiye tutarında olsun”, “Kariyer basamakları sınavla imkânsız” yazılmış dövizler taşıdı.

Türk Yetişek-Sen ve Türkiye Amme-Sen İstanbul İl Temsilcisi Remzi Özmen, kadro adına yaptığı açıklamada, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı öğüt zilinin 12 Eylül sabahı çalacağını söyledi.

Özmen, bu dönemin liyakatli geçmesi üzere eğitim bilimi çalışanının düşünerek ve vücuduyla hazır olması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Terbiye çalışanının bazı talepleri kulak arkası edilmektedir. Öncelikle soylu erki sıkıntılarla boğuşan öğretmenlerimizi ilkin kariyer basamakları, sınavlarının iptali tevessül etmek üzere promosyonların güncellenmesi, yetişek-tedrisat ödeneğinin ayrımsız aylık tutarına yükseltilmesi ve kamu eğitim bilimi çalışanlarına verilmesi, okullarda İŞKUR kapsamında alınacak personelin dirimsel sınırlandırılmasının kaldırılması, kontratlı istihdam modelinin gözden geçirilmesi, işyar ve şeflerimizin 3600 ekleme emare talepleri ve bunun gibi bir nice problem beklemektedir.”

Share: