Türk, Yunan ve Bulgar çoluk çocuk Meriç kıyısındaki ormanda kasaba temizliği yaptı

Edirne’bile Türk, Bulgar ve Palikarya gençler Meriç Nehri kıyısındaki Kent Ormanı’nda mekân temizliği gerçekleştirdi.

Doğaya Çevrim Derneği koordinasyonunda planlı “European Green Belt Day Youth Fest” kapsamında Yunanistan ve Bulgaristan’daki natür dernekleri üyesi gençler Edirne’ye geldi.

Meriç Nehri kıyısındaki şehir ormanında tıpkısı ayara mevrut gençler, cam ve plastik atıkları topladı, henüz bilahare kuş gözlemi yaptı.

Doğaya Bölüm Derneği Başkanı Selçuk Arslan, gazetecilere, üç mutluluk gençlerinin çevre ve natür farkındalığı üzere gerçekleştirilen etkinlikte buluştuğunu söyledi.

Etkinlikle gençlerin birbirleriyle birikim paylaşımı yaptığını rapor eden Arslan şunları kaydetti:

“Bu etkinlikle gençlerin elan çok çevresini gözlemlemesi, alay malay yaşadığı türleri artık tanımasını hedefliyoruz. Tıpkı farkındalık oluşturarak eksiksiz canlılarla hazar süresince yaşamayı sağlayabiliriz. Kuş gözlemi yapmadan geçmiş atıkları toplayıp özellikle çevreye ne kadar atıkların atıldığını sınırlamak istedik. Bunu raporlayıp domestik yönetimlerle teşrikimesai boşaltmak istiyoruz. Tığ üstelik Edirne Belediyesi ile teşrikimesai içerisindeyiz.”

Etkinliğe İspanyol öğretim yardımcısı Begona Rodriguez’in Edirne’üstelik kurduğu Plastiğe Faydalı Topluluğu da bindi verdi.

Share: