Türkiye El Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi

Bayburt’ta planlı Türkiye El Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Bayburt Valiliği, Belediye Başkanlığı, Bayburt Üniversitesi ve Türkiye Ahali Oyunları Federasyonu (THOF) işbirliğiyle Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda planlı şampiyonaya 23 ekip katıldı.

Kulüpler, “anadan görme düzenlemesiz kayırıcı” ve “geleneksel düzenlemeli kayırıcı” kategorilerinde yarıştı.

Kıyasıya güzeşte yarışmalarda düzenlemesiz eğin kategorisinde Erzurum Konferans Merkezi Spor Kulübü bir numara, Diyarbakır Bağlar Halk Eğitim Bilimi Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Denizli Sarayköy Bilgisizlik ve Spor Kulübü da üçüncü oldu.

Düzenlemeli arka kategorisinde ise Ankara Yenimahalle Belediyesi Turizm Toyluk Kulübü birinciliği, Antalya Kumluca Ahali Eğitimi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü ikinciliği ve Adana Seyhan Uray Spor Kulübü dahi üçüncülüğü elde etti.

THOF Başkanı Suat Katarakt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahali Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nı Bayburt’ta gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Kulüplerin kıyasıya savaş ettiğini belirten Aksu, “Şampiyonluk 29 kulübümüzün katılımıyla gerçekleşecekti. Bunlardan 6 tanesi maddesel imkansızlık dolayısıyla katılamadı. Şu an 23 kulübümüz katıldı. Geleneksel özgün yarışmalarımız geçmiş 13 kulübümüzün katılımıyla son buldu. Bugün de 10 kulübümüzün yarış performansıyla anlı şanlı aynı şekilde son buldu.” diyerek konuştu.

Katarakt, organizasyonun düzenlenmesine destek veren Bayburt Valiliği, Belediye Başkanlığı ile Bayburt Üniversitesine teşekkür etti.

Share: