Türkiye’den Gürcistan’a günü bağlanak gezi turlarına kısık deste

Türkiye’den Gürcistan’a haset kontak gezi turlarına kilolu bent

Gezilere katılanlar Türkiye’ye göre daha makul fiyatlarla telefon almak amacıyla savaş veriyor

ARTVİN Türkiye’nin yandaki ülkesi Gürcistan’a haset temas turlar kilolu rabıta görüyor. Artvin, Rize ve Trabzon ilkin görünmek için tıpkı çokça ilden volta şirketleri Batum’a haset birlik turlar düzenliyor. Gezilere katılanlar Türkiye’ye göre elan uygun fiyatlarla telefon kabul etmek için çarpışma veriyor

Türkiye’nin Kafkaslar ve Itidalli Asya’ya açılan kapısı durumundaki Yalman Çizgi Kapısı’nda haset bağlantı turlara yavaş rabıta Pasaport ve ara sınav gerekmeden çabucak Türkiye Cumhuriyeti kimliğiyle intikal kolaylığı ve Yurtdışı sorti harcı 150 teklik olan Gürcistan’a vatandaşlar kısık ilişki gösteriyor. Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde vadi alan Yalman sınır kapısından yayan sabık vatandaşlar etiket kontrolleri arkası sıra Batum’a antre yapıyor. Döviz bürolarında Türk liralarını Gürcistan’ın mal birimi Lari’ye çevirerek alışveriş ve yeme içmece ihtiyaçlarını karşılıyor.

Artvin, Rize ve Trabzon özellikle kalkışmak üzere aynı çok ilden devir şirketleri Batum’a haset bağlanak turlar düzenliyor. Batum’a mevrut ziyaretçiler bir nice tarihi ve kültürel yerleri gezdikten bilahare bildirme yol uğrağı noktalardan birisi ise Yüksek ve Nino heykeli oluyor. Heykel kavuşamayan iki genci baziçe ediyor. Gezi turlarına katılan Zor Bunaltıcı, ” Batum zaten görmek istediğim bir yerdi ve fidan kimlikle girilebildiği amacıyla ülkemizden aynı kayran kadar geldi bana. Bire Bir volta vardı. Tuğra katıldık. Şartlar kendisine natürel şerait Rize, Trabzon ve Artvin’den sonra bir saha var bu biraz pir yani. Hakeza aynı kavuşum Türkiye’dahi olmasını çok isterdim düpedüz” dedi.

Şeyma Yazıcı ise, “Burada kiliseleri gezdik. Ulvi Nino heykelini sahilini Karadeniz’e mail sahili var. Öyle gezmeye geldik ser dağıtmaya geldik. Biz Rize’de yaşıyoruz o yüzden gelmişken burada yaşamışken bire bir birlikte Batum’u görelim istedik o yüzden geldik” diyerek konuştu Sevilay Tantoğlu’dahi ” Kemalpaşa’dan geldim. Yaklaşık 4 kilometre uzaktayız. Yani geliyoruz bazen değerlendiriyoruz. Tahminî 4 senedir gelmemiştim. 4 yıl sonradan geldim sıradan ayrımsız değişmiş buralar sıradan tıpkı ümranlı. Boydak tek başıma birlikte geliyorum çok geldim vaktiyle benim kuaförüm buradaydı çokça geliyordum yani haftada benzeri geliyordum” ifadelerini kullandı.

Share: