Ulu Öztunç: “Elbistan’da Doğan Ceyhan Nehri Doğduğu Yerde Kirletiliyor”

Kahramanmaraşlı bire bir vatandaş Ceyhan Nehrine dökülen kanalizasyon suyunu taşıt altına aldı. Görüntüleri paylaşan CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ulvi Öztunç, “Burası Elbistan. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o kadar acemi ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan Nehri’ne dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan Nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda mecmu bırakmayan şehremini, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz” dedi.

Bir vatandaş Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’ne, şebeke sularının boşaltılma anının görüntü kaydını aldı. Yurttaş, “Ceyhan Nehri’ne dökülen Elbistan’ın bakımsız suyu. Ceyhan Nehri’ne karışan yüzlercesi var. Ceyhan’ı yöntemince kirletiyorlar” dedi.

Görüntüyü paylaşan CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Saylav Şanlı Öztunç ise sosyal iletişim araçları hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Burası Elbistan. K. Maraş B.şehir Belediyesi o büyüklüğünde beceriksiz ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda cümle bırakmayan belediye başkanı, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz.”Share: