Ulvi Becerikli Başarır: Hakeza Giderse Vatandaşımız Seçkin Şeyin Yarımını, Çeyreğini Ahzetmek Zorunda Kalacak

Sazak’deki tıpkısı yan pazarında vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Mersin Ağacı Mebus Ulvi Dirayetli Başarır, “Mersinli, Sazak’de sulu zırtlak yiyemiyor. Çünkü sulu zırtlak 15 TL reşit durumda. Nereye gitsek, kime dokunsak bin ilenme işitiyoruz. Tığ bütün söylüyoruz; aynı sokağa çıkın, pazara çıkı. Tepkilerden korkuyorlar, vatandaştan korkuyorlar. Bu enflasyon ortamının, halkımızın sağlığı için tıpkı zaman geçmiş bitmesi gerekiyor. Vatandaşımız, maatteessüf bu şekilde giderse temas şeyin yarımını, çeyreğini ahzetmek zorunda kalacak. İki saattir buradayım amma duyduklarım, yaşadıklarım 20 yıla kıymet” dedi.

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Şanlı Becerikli Başarır, CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Zafer Özbey, Kibrite Artık, Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Deneyimsizlik Kolları Başkanı Ayhan Kövenç, Eş Kolları Başkanı Nuray Emre, kaymakamlık yöneticileri, divan üyeleri ve Ahali-Lis İl Başkanı Çağcıl Iyice ile birlikte Mersin Ağacı’in Barbaros Mahallesi’ndeki cihet pazarını müzakere etti. Vatandaşlar taraf pazarında Başarır’a şu sözlerle balkı yandı:

“BİZİ PİSLİĞE SÜRÜKLEDİLER”

“Erdoğan’a düşünce verseniz yanarsınız. Zira Erdoğan kaşıkla verip kepçeyle topluyor. Salat kılıyorlar. Eline, diline sahip olsun yeter. Eyvah insanlara. Domates da alamıyoruz. Vallahi bizi pisliğe sürüklediler. Namaz ile milleti kandırdı. Hepimiz rey verdik. Bak, sepete bak. Hangi var sepette? 100 TL ile geldik, tıpkı domatesle paramız bitti.

“BIKTIK ARTIK, GEÇİNEMİYORUZ”

Temas dönüş, bizi bu hale getirenlere haram zehir ediyoruz. Bittik yani imdi. Diyorum ki domates, erik alıp gideceğim. Yazıklar olsun, apayrı tek öz demiyorum. Tallahi bıktık bundan sonra, geçinemiyoruz. Az Buçuk ucuzlatın, fakirleri düşünün. Tallahi her şey çok fiyatlı. Bamyanın kilosu 55 TL. Yazık değil mi? Kızıl mı alıyoruz biz?”

“2 SAATTİR BURADAYIM AMMA DUYDUKLARIM, YAŞADIKLARIM 20 YILA KARŞILIK”

Ahzüita ziyaretinin ardından yazılı açıklama işleyen Başarır, pazarda herkesin kesim sıkıntısından şikayet ettiğini belirterek, “Mersinli, Mersin’de sulu zırtlak yiyemiyor. Çünkü limon 15 TL olmuş durumda. Nereye gitsek, kime dokunsak bin kargış işitiyoruz. Biz, hep söylüyoruz; tıpkı sokağa çıkın, pazara çıkın. Tepkilerden korkuyorlar, vatandaştan korkuyorlar. Bu para şişkinliği ortamının, halkımızın sağlığı üzere ayrımsız zaman evvel bitmesi gerekiyor. Vatandaşımız, maatteessüf bu şekilde giderse herhangi bir şeyin yarımını, çeyreğini ahzetmek zorunda kalacak. İki saattir buradayım ama duyduklarım, yaşadıklarım 20 yıla değer” dedi.



Share: