Vahap Seçer Yenişehir’de Esnafı Musahabe Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Akkent Mahallesi Semt Pazarı ve Bahçelievler Mahallesi 16’ncı Cadde’da esnafı ziyaret etti.

Başkan Seçer’e esnaf ziyaretlerinde; Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Sedir üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları eşlik etti. Seçer, Akkent Mahallesi Yön Pazarı’nda esnaftan ve yurttaştan gelen talepleri grado ederek, sorunlara dayalı hal önerilerini paylaştı.

Mersin Ağacı’in ‘çalışkan insanların kenti’ olduğunu belirten Seçer, birçok insanın değişik gerekçelerle kente gelerek yaşamını idame ettirdiğini söyledi. Seçer, sözlerine şöyle devam etti:

“Mersin Ağacı Türkiye’nin özeti. Acun ölçeğinde Amerika şüphesiz fırsatlar ülkesi ise Sazak dahi İstanbul’dan da önceki şu anda fırsatlar kentidir. Ayrımlı renkler olsun, yapılış cümbüşü olsun; çok elan domuzuna oluruz. Farklılıktan kimesne korkmasın, kimse savunmaya geçmesin, gardını almasın. Rahat olsun insanlar. Bırakalım insanlar özgürcesine ve kendi yaşam biçimlerinde yaşa, dilini kullansın. Tek ülkü namevcut. Ne inançtaysa ritüellerine korku duyalım, ürkmeyelim bu insanlardan, ürkütmeyelim birlikte. Bu site çokça mefret ve haddinden fazla hassas bir şehir. Bu site farklılıkların kenti amma angajman ve beraberlik kenti. Mersin Ağacı deyip geçmeyin. Sazak’üstelik yaşayıp geçmeyin. Sazak’i önemsememezlik yapmayın. Özellikle Ankara siyasetçileri, Mersin üstünde yorum yaparken ilkokul düşünüp bir konuşun. Mersin üzerinde kıymetlendirme yaparken, izlence yaparken beş düşünüp bire bir yapın. Mersin herhangi bir şeyin sunu iyisine müstahak, Türkiye’ye emsal aynı site. Birliği, beraberliği, çeşitliliği, kardeşliği ve insanların güzelliğiyle Mersin simge benzeri kenttir. İnşallah, gelecek günlerimiz bugünlerden çokça daha güzelce olacak. Ben Uray Başkanınız olarak buna canı özden inanıyorum. Hepinizi haddinden fazla seviyorum. Bilcümle renkleri, hep insanlarımızı kucaklıyorum. Mersin Ağacı’de rahat olun; bizim anlayışımızda yöneticiler olduğu sürede Mersin Ağacı’birlikte el birliği bilge olacaktır.”

Share: