Van ruzname haberi | Erciş’te “Necmettin Erbakan Erciş Spor Vadisi”nin açılışı yapıldı

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Spor Bacak Düzenleme Başkanlığı ile Erciş Kaymakamlığı işbirliğiyle ilçeye kazandırılan Necmettin Erbakan Erciş Spor Vadisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Spor vadisi süresince düz alan ve değişik spor branşlarına eş sahipliği yapacak Sahilkent Mahallesi’ndeki tesisin küşat töreninde konuşan Kaymakam ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, spor severler için bir elektrik merkezi nesir ettiklerini söyledi.

Merkezin Muradiye ve Çaldıran ilçelerindeki sporculara üstelik seslenme edeceğini tamlayan Mehmetbeyoğlu, şunları kaydetti:

“Cahillik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun bindi ve talimatları doğrultusunda 13 suret, 8 ayak topu ve 9 basket sahasını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sportif aktivitelerimizi tasarruf etmek, spor bilincini yaygınlaştırmak üzere yoğun bir ceht sarf ediyoruz. Merkezimiz 4 bin 600 metre kare alana nesir edildi. İçinde merbut yüzme havuzları, değişik spor alanları, engelsiz oto park ve peyzaj alanları birlikte bulunuyor. Tesisin dobra olmasını diliyorum.”

YANLIŞSIZ Öğür Van Mebus Abdulahat Arvas ise Erciş’in gelişigüzel güzeşte çevrim geliştiğini, eksikliklerinin tamamlandığını aktardı.

İlçede bir nice hizmetin hayata geçirildiğini anlatım fail Arvas, “Kentte ast ve dal yapı çalışmalarının yanında spor tesisleri, diş hastanesi, park üzere birçok eke yatırımı hayata geçirdik. Çalışmalarımız davam edecek. Gençlere yönelik gerekseme mahsus tamlık alanlardaki eksiklikleri gidereceğiz.” diyerek konuştu.

Törene, Van Cahillik ve Spor Müdürü Arif Özsoy, Muş Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, protokol üyeleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: