Vatan için gazi oldular şimdiden organlarını bağışladılar

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi üyeleri 40 gazi, 3-9 Teşrinisani Organ hediye haftası dolayısıyla planlı etkinlikte organlarını bağışladı.

3-9 Son Teşrin Örgen Bağışı haftasında Afyonkarahisar Heybet Hastanesi ile Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Uzuv ve Doku Nakillileri Yardımlaşma derneğinin düzenlediği farkındalık etkinliğine degaje benzeri katılım oldu.

Farkındalık etkinliğine katılan 40 gazi uzuv bağışında bulunarak nazik aynı duyarlılığa imza attılar.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Ofis Başkanı İsmail Kumartaşlı, gazi olduğu sırada örgen bağışının hangi kadar mefret olduğunu anladığını belirterek; “Tığ vatanımız amacıyla canımızı feda etmeye hazırız. Organ bağışının üstelik avlu çevirmek olduğunu biliyoruz. Organlarımızla başka kişilerin hayatlarını kurtarmak istiyoruz. Biz gaziler kendisine vatana bayrağa uzuvlarımızı feda ettik. Gerektiğinde yurt amacıyla küsurat tekmil organlarımızı da vermeye hazırız” dedi.

Farkındalık etkinliğinde yapılan konuşmaların peşi sıra organların bağışlayan gazilere ve Martir babalarına hediye kartları verildi.

Azamet Hastanesinde yapılan aza bağışı stant açılışına, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Belediye Başkanı Mehmet Yiğit, Baştabip Mehmet Duran, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Uzuv ve Nesiç Nakillileri Yardımlaşma derneği üyeleri ile çokça sayıda şürekâ katıldı. – AFYONKARAHİSAR

Share: