Vatandaşlar içtimai bölük projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal göz projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Nazik Içtimai Hane Projesi” diye niteleyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” namına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Mehabet’in yanında proje ilindeki Kültür Bankası ve El Bankasının yetkili şubeleri marifetiyle üstelik yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar eliyle yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Şevket başvuruları ise 28 Ilk Teşrin’de sona erecek.

Sakarya’de vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’birlikte inşa edilecek toplam 2 bin 750 basamak için banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında şekil ile 6 ilçede 902 basamak yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Halis Belirti, AA muhabirine, mütekait olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Belirti, “İnşallah karı sahibi oluruz. Tanrı herkese nasip etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 ev yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya bile projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname fail Kaya, “Bu tendürüst yaşımda ocak hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Muhtelit ise kiraların faziletli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden sülale ahzetmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 göz yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak inşa edilecek Düzce’den, 1450 ev kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 konut yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: