VEKIL ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’da DÜRÜST Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, benzeri bir tane terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’bile Afrin’den daima terörist aktardıkları, terörle mücadelede yer yumruk alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun kim bire bir tek terörist kalmadan bugün tertemiz. Aynı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada hikâyelemek istiyorum, size nakletmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı felek edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı tek alçak yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ILK SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada iş tükenik değil. Esasen söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkısı de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor ki, o kadar pir konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle bittabi oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı kuşkusuz alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Şimdi hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkısı dahi belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na meni şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar geri bıraktı, demincek Türkiye’yi esasen koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: