Vekil Karaismailoğlu, “Yüz Yüze 100 Periyot” programında konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Türkiye’nin her tarafında parçalanmamış 5 bin parça şantiyede 700 bin modül çalışma arkadaşımız ülkemizin geleceği için mesai veriyor.” dedi.

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Fırka İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü, YANLIŞSIZ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Toygar Akpınar ve partililer “Karşı Karşıya 100 Dönüş” programına katıldı.

100 yılda yapılamayacak işleri 20 yıla sığdırdıklarını anlatan Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin seçkin tarafında mecmu 5 bin pasaj şantiyede 700 bin modül faaliyet arkadaşımız ülkemizin geleceği amacıyla çalışma veriyor. Yöntem milletin hayatını kolaylaştırmak içindir. Bu yüzden 28 bin 700 kilometrelik mukassem posta yaptık. Trafik kazalarını yüzdelik 80 azalttık. Bölünmüş yollar sayesinde rastgele sene 9 bin 500 vatandaşımızın canı kurtuluyor. Bayramlarda sıkışıklığı, İstanbul’a giriş çıkışlardaki eziyeti senelerce duyduk. Deminden çokça etkin aynı yaz yaşadık. Dizge memleketine gitti. Trenler, otobüsler tamamen yoğun çalıştı. Yeniden özel araçlarla vatandaşlarımız seyahat ettiler. Çok şükür sıkıntılar çok çok azaldı. 20 sene önce 8 milyon aracın zor cereyan ettiği yollarda bugün 26 milyon araç ferah ferah ulaşımlarını sürdürüyor.”

26 olan havalimanı sayısının 57’ye çıktığını vurgulayan Karaismailoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“20 sene önceki Türkiye genelinde vakit kaybetmeden 30 milyon olan almanak hava yolu yolcusu sayısı bugün 210 milyona daha çok. Hedefimiz 2053 yılına kadar bunda 400 milyon yolcu sayısına çıkarmaktır. 20 yılda Bakanlık olarak 183 bilyon dolarlık yatırım yaptık. Yaptığımız yatırımların milli gelire katkısı parçalanmamış 6 intaç oldu. Bu yüzden yaptığımız işlemler çokça eşsiz. Şu zaman Ağır Melik Essah Köprüsü’nden günce 110 bin çevirgeç geçiyor. Şayet Müşkül Melik Dosdoğru Köprüsü yapılmasaydı bu su Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü’ne kayacaktı. İstanbul-İzmir arası 8,5 saat süren yolculuklar 3,5 saate düştü. İstanbul-İzmir ortada kül 100 kilometre kere kısaldı. Bu çalışmalar sayesinde 1 milyar litre benzin tasarrufu sağlanıyor.”

Karaismailoğlu, dünyanın emsal aldığı projeler üretmeye devam ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“İstanbul Hava Meydanı günce 1400 uçak ve 230 bin yolcuya eş sahipliği yapıyor. Şu zaman İstanbul’da 251 kilometre raylı tümce hattı var. AK Parti’li kadrolar bir zamanlar başlanmış olan 100 kilometre metronun inşaatı bitmeme ediyordu. Bugüne kadar onların bitmesi gerekirdi ama maatteessüf görevini yapmayan tıpkısı yönetim var. İnşallah akıllarını başlarını alırlar ve vazifelerini hatırlarlar. Zira İstanbulluların hayatını kolaylaştıran bu projelerin benzeri an ilk bitmesi lazım. Bizler üstelik Bakanlık kendisine İstanbul’da 103 kilometre metro yapıyoruz. Avrasya Tüneli, Marmaray, Güç Hükümdar Doğruca Köprüsü eğer bunlar yapılmasaydı İstanbul’da şu zaman muvasala ne halde olurdu?”

Adaletli Karaismailoğlu, evcil yönetimlerin şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak üzere projeler hatırlamak zorunda olduğuna değinerek “O yüzden belediyelerin yeryüzü önemli görevi kaliteli, kazançlı, sakıncasız tıpkı şişman nakil sistemi kurmaktır.” dedi.

Akşam saatlerinde Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı ayrımsız gidiş geliş kazası meydana geldiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Avcılar’da yaşanan metrobüs kazasında yaralılarımız olduğu bilgisini aldım. İnşallah bu belalar tekerrür etmez. Bu engebe İstanbul’da gâh işlerin yanlış gittiğinin habercisidir. Eksikler ve yapılmayanlar bellidir.” dedi.

Share: