Vekil Varank’ın onayladığı projeyle istihdama yardım verilecek

Karabük Çıpa ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Dijital Tabanlı Mesleki Yetişek Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Umumi Heyet yoluyla yapılan açıklamada, Türk sanayisinin ilk ve avangart kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü çelik istihsal serüvenine, aktarılma geçtikçe yeni mihenk taşı taşları eklemeye bitmeme ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü ve projelendirdiği, “Dijital Tabanlı Mesleksel Terbiye Projesi”nin Bartın’üstelik planlı temsili konvansiyon imza töreni ile gelişigüzel onaylandığı dökme açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın dahi düzlük aldığı törende, Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar birlikte şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı’nda (SOGEP) vadi düz projemiz, 648 kursiyerin mesleki ustalık alanında aksiyon sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 yaş arası çalışmayan istihdama hazır nüfusu havi ‘Dijital Tabanlı Mesleksel Eğitim Bilimi Proje’mizde kursiyerler, üretimlik sahamızda saha alan Terbiye ve Kültür Merkezi’mizde hazırlanan dijital yatırımı evet dersliklerde yetişek alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat gelişim sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Uygulayım Bilimi, Eğitim ve Hars Vakfı ile Karabük Üniversitesi eliyle ortak yürütülecek projenin beraberinde bir nice sivil topluluk kuruluşu ile bile gelişim birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan tamam çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Uran Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş üretim alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu çeşit projeleri birlikte ekleyerek, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: