Veysel Eroğlu’ndan Başbuğ Büyükkıç’a ülfet

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, tıpkısı dizi film müzakere çerçevesinde kente mevrut esbak devir Orman ve Akarsu İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Mebus Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile makamında aynı araya geldi. Eroğlu’nun Komutan Büyükkılıç’ı ziyaretine SELIM Tümen Kayseri Milletvekili İsmail Tamer birlikte haremlik etti.

Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, 2011-2018 yılları arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevini örümcek Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Riyaset girişinde karşıladı. Büyükkılıç, Eroğlu ve DOĞRU Öğür Kayseri Saylav İsmail Tamer ile Büyükşehir Belediyesi önünde tıpkısı müddet görüşerek, hatırat fotoğrafı çektirdi.

Riyaset makamında gerçekleşen görüşmede Başbuğ Büyükkılıç, “Sayın Bakanımıza dobra geldiniz diyorum. Icap Büyükşehir Belediyesi’ndeki bürokratlığı döneminde, gerekse daha sonraki süreçte bakanlıkları boyutunda herhangi bir ant şehrimizle, ülkemizle ait emeğini esirgemeyen ölçüm ettiğimiz tıpkı bakanımızdır. Kayseri’mizde sizi görmekten saygınlık duyuyoruz” dedi.

Önceki dönme Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Saylav Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Yıllar önceki tanıdığımız, dostluğumuz olan tıpkı başkanımız, alelhusus elan geçmiş uray başkanlığı, hem da mebusluk döneminden beri alelhusus köklerden mevrut ayrımsız başkanımız, kendisini çok seviyoruz. Kayseri’ye karşı dahi ayrı tıpkısı iştiyak tabiiyet var. Hem Valimizi müzakere ettik, hem da Büyükşehir Belediye Başkanımız dostumuzu müzakere etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç’ın Kayseri’ye nazik hizmetler yaptığını tamlayan Eroğlu, “Başkanımız, daha ilk belediye başkanlığı, mebusluk zamanında ve demin Büyükşehir Belediyesi başkanlığı zamanında Kayseri’ye iri hizmetler yaptı, kendisini bu yönden tebrik kartı ediyorum. Bakanlığımız döneminde Kayseri’ye tıpkı imtiyaz yaptık, hem barajlar, hem göletler hem bile sulama tesisleri kabil alelhusus yer iri yır duyduğum Şehriyâr Sazlığı’nı istirdat projesi önemliydi. 11 baraj, 6 akmaz nesir etmişiz, 444 bin dekar araziyi sulamaya açmışız, Kayseri’da ağaçlandırma üzerine şişman seferberlik yaptık. 100 milyondan aşkın fidanı toprakla buluşturduk” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’ye yaptığı hizmetlerle Kayseri’nin daha da geliştiği ve büyüdüğünü tabir eden Eroğlu, Başbuğ Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti. Eroğlu, “Memduh Başkanım çok pir hizmetler yaptı. Bunu görüyoruz. Site çok gelişti. Gecekondusu sıfır eşsiz şehirlerden birisi Kayseri’dir. Bu bitmeme ediyor gerçekten. Mukavim yollar yapıldı. Kayseri’miz beribenzer çok büyüdü ve gelişti” dedi.

Eroğlu, Kayseri’nin Anadolu’da parlayan benzeri nasip olduğunu vurgulayarak, “Kayseri’ye gayrı milletvekillerimiz ile bakım etmenin gayretleri içerisindeyiz. Kayseri’miz çokça gelişti elan da gelişecek. Anadolu’nun ortasında projektör yıldızıdır Kayseri. Sanayisiyle, ticaretiyle, amiyane çalım duyduğumuz ilimiz. Büyükşehir Uray Başkanımıza, kızıl kardeşime teşekkürname ediyorum yaptığı iri hizmetlerden muhit, etraflı yıllardan beri hizmete satı tıpkı popülasyon. Maşallah kıvrak tıpkı şekilde çalışmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç ise, Eroğlu’na teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız özellikle kalkışmak üzere emeğe güzeşte herkese değişik teşekkür ediyorum. Tekrardan anlı şanlı geldiniz” dedi.

Başbuğ Büyükkılıç, Eroğlu’na günün anısına KAYMEK kursiyerleri eliyle hazırlanan ahali emeği, göz nuru kilim seccade bağış etti. – KAYSERİ

Share: