Vilayet müzaheret portalı oluşturdu, depremzede çocuktan öğüt kabilinden çizgi geldi

Amasya Valiliği, kente gelen depremzedelere müzaheret için internette ‘amasyaseninle’ ünlü portal oluşturdu. İlk irade ise ayrımsız depremzede çocuktan mevrut ‘mektup seti’ oldu. Görenleri duygulandıran ibret kabil çizgi aynı iyiliksever eliyle kem saat içre karşılandı.

Ağır yıkıma ve binlerce can kaybına nöbet açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu 10 ilden Amasya’evet mevrut 5 binden fazla vatandaşın ihtiyaçlarının yardımseverlerin birlikte desteğiyle karşılanması amacıyla internette oluşturulan portaldan önce faydalanan, çokça sevdiği kitapları depremde hasar gören evlerinde mütezayit 10 yaşındaki Malatyalı Hamit Melik Kaygusuz oldu. Unsur olduğu sistemden çocuğun mektup talebini gören Mısır Yasemini Özdemir satın aldığı mektup setini ulaştırdığı çocuğun yüzünü güldürdü. Çokça çalışıp bilgili ya de savcı doğmak isteyen Kaygusuz ve ailesi duyarlı Amasya halkına teşekkürname etti.

Amasya’evet 5 bin 114 can geldi

Amasya Ilbay Vekili Bekir Sıtkı Ateş, yazılımı ve altyapısı ağız ağıza kendilerinin geliştirdiği bu uygulamayla deprem bölgesinden mevrut umum vatandaşların beklenti ve ihtiyaçları haddinden fazla henüz aceleci ayrımsız şekilde giderilebileceğini düşündüklerini açıkladı. Afet bölgesinden Amasya’evet bütün 5 bin 114 kişinin geldiğine değinen Dağ, “Teavün ve dayanışmaya yer çok gerekseme duyulan bu dönemde fahri hemşerilerimizin de misafirlerimizin ihtiyaçlarına yanıt vermeleri bu uygulamayla kolaylaşacaktır” dedi.

Bilgileri AFAD’a kayıtlı depremzedeler ve hayırseverlerin başvuruları ile kentteki konaklama alanları gibi bölümlere basit erişilebilen bütün karşı eş güdümcü Oğuzhan Zobu vasıtasıyla kentteki gazetecilere bilgiler verildi. – AMASYA

Share: