Yaka Ege’de kuvvetli sağanak bekleniyor

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünce, Kıran Ege’dahi yarın sabahleyin saatlerinden itibaren asuman patırtılı sağanak beklendiği bildirildi.

Umumi Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Ağız Ege’bile beklenen boğanak ve asuman curcunalı sağanağın genellikle akva ve haddinden fazla sağlam, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir’in güneydoğusu ile Münevver ve Muğla çevrelerinde çok sağlam ve saha yer biberli olacağı oranlama ediliyor.

Yağışların Antalya’nın gün batısı ilçelerinde birlikte ferda akşam ezanı saatlerinden sonradan etkisini artırması ve evcil kendisine kuvvetli olması bekleniyor.

Ege Bölgesi, Gün Batısı Akdeniz ve Göller Yöresi’nde yağışlarla bu arada rüzgarın cenup yönlerden kuvvetli, kimi vakit fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Meteoroloji yetkililerince bedaheten baskın, seylap, sebep, yerli dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve gücük mütemadi akva rüzgar ve fırtına kabil olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunması uyarısında bulunuldu.

Share: