Yanardağ değil, üretimlik yangını: Yangın Bursa’yı griye boyadı

Volkan değil, üretimlik yangını: Coşkunluk Bursa’yı griye boyadı

Bursa’daki devasa oluşum fabrikasındaki ateş 20 saattir söndürülmeye çalışılıyor

Yangının 2-3 zaman sürmesi bekleniyor

AFAD aracılığıyla maksut ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nden Bursa’ya gelen helikopter Özlüce Deresi’nden su alarak engelleme etmeye başladı

Fotoğraf sanatçısı Hakan Toktay’ın gökyüzünden kaydettiği fotoğraf, fabrika yangınından çıkan dumanların şehri zahir etkisi altına aldığını gözler önüne serdi

BURSA – Türkiye’nin önceki tevhit endüstri bölgesi olan Nilüfer Birleştirme Uran Bölgesi’nde geçkin akşam başlayan nesiç fabrikasındaki coşkunluk 20.saati geride bıraktı. 100’den çok itfaiye aracı ve tanker aracının 1000 personelin müdahale ettiği yangından geriye siyah ve gri dumanlar yükselirken, ışık sanatçısı Hakan Toktay’ın dron ile kaydettiği fotoğraf karesi Bursa’nın zahir griye boyandığını gözler önüne serdi. AFAD koordinasyonunda Balıkesir’den gelen helikopter de alarga müdahaleye başladı.

Karesi Tekstil’deki hararet 20 saattir sürüyor. Arama altına alınan fakat sönüm ve soğutma çalışmalarının bitmeme ettiği yangının 2-3 periyot sürmesi bekleniyor.

100’den fazla itfaiye ve tankerin müdahalesini sürdürdüğü yangında 1000 civarında personel fariza almaya bitmeme ediyor.

AFAD koordinasyonunda Balıkesir’deki orman müdürlüğünden gönderilen itfa helikopteri bile saat 13.00 itibariyle Özlüce Deresi’nden su alarak alarga söndürme çalışmalarına bindi veriyor.

Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir, Yalova, Kütahya ve İstanbul’dan mevrut tahkim itfaiyecilerin dahi müdahalesi sürüyor. Yalova Kimya’nın 52 metrelik merdivenli itfaiyesi dahi coşkunluk sönüm çalışmalarında majör fariza üstlendi.

Tekstil fabrikasındaki polyestek ipliklerin yanmaya bitmeme ettiği, bölgede alev olmadığı fakat söndürme çalışmalarıyla gelişigüzel siyah ve gri dumanların yükselmeye bitmeme ettiği kaydedildi.

Öte yandan fotoğraf sanatçısı Kağan Toktay’ın dron ile kaydettiği fotoğraf kareleri üstelik adeta yanardağı andırdı. Bursa’nın hele günindi bölgesi ve Mudanya yolu olmak amacıyla boz dumanlarla kaplandığı ilgi çekerken, foto karesini görenler, “Volkan değil, üretimlik yanıyor” yorumunu yaptılar.

Share: