YANLIŞSIZ Parti’li Canbey’den, CHP’nin “İkinci Yüzyıla Davet Buluşması”na eleştiri Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Balıkesir Mebus Mustafa Canbey, “Kavrayış diye niteleyerek yabancı insanları milletin önüne arz etmek, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafı.” dedi.

Canbey, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması”nı eleştirdi.

CHP’nin, milletin değerlerinden ırak olduğunu aynı el elan gösterdiğini savunan Canbey, “CHP’nin, çareyi mikro dışında aradığını birlikte görmüş olduk. Eş CHP’birlikte insan mı kalmadı üstelik ithal danışman bulma ihtiyacı duydular?” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin eş senaryoları henüz evvel birlikte gördüğünü hatırlatan Canbey, bu konuda üzücü bedeller bile ödendiğini, ancak CHP’nin bu durumdan ders almadığını öne sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in, domestik ve milli olduğu yönündeki açıklamasını anımsatan Canbey, şunları kaydetti:

“Ülkeyi güya kurtaracak olan müşavir kalkıp toplantıya hulul tenezzülünde dahi bulunmadı. Ayrımsız bile CHP’nin önde gelenleri bu âdem için ‘domestik ve millidir’ dediler, alay gibi. ABD’li bir siyasi Gürsel Uğurlu üzere ‘yerel ve millidir’ dese, hangi talih üzere çalışacağını kastetmiş evet acep? Basiret diye niteleyerek ecnebi insanları milletin önüne arz etmek, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafı.”

Share: