YANLIŞSIZ Parti’li Karaaslan’dan “Veladet Kandili” mesajı Açıklaması

DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Mevlit Kandili dolayısıyla endişe yayımladı.

Karaaslan, mesajında, yağmur peygamberi Hz. Muhammed’in dünyaya şereflendirme ettiği Mevlit Gecesi’ne bir kez elan yetik olmanın sevincini ve istem huzurunu yaşadıklarını belirtti.

Mevlid’in hayrına, bereketine ve esenliğine, insanlığın kadın olduğunu vurgulayan Karaaslan, şöyle devam etti:

“Kalplerimiz hayrıyla bereketiyle esenliğiyle insanlığı kuşatan bu artağan gecenin huzuruyla meşbu. Tevellüt Gecesi’nde Hz. Elçi’imizi muhabbetle ihtifal, tefekkürle anlama gayretindeyiz. Delege efendimiz sabrıyla tevekkülüyle kulluğuyla merhametiyle yaşantısıyla hepimiz üzere örnektir. Asırlar önceki âdemiyet şüphesiz onun rehberliğiyle hakikatle tanışmış ve hidayet yolunu bulmuşsa bugün dahi sadelik, şefkat, ağalık, rahim, doğruluk kabil değerleri öğreten ve sünneti seniyyesiyle kanıt olan Peygamber’imiz, âdemiyet için arz akla yatkın örnektir.”

Karaaslan, İslam aleminin Doğum Gecesi’ni tebrik kartı ederek, akide ve kültürlerinde çokça majör bire bir yere eş bu gecenin bağlantı, beraberlik ve muadele duygularını pekiştirmesine kurgu olmasını diledi.

Share: