YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Vareste, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Umumi Başkanvekili Numan Vareste, sosyal konut projesinin başlı başına devrim niteliğinde bir aşama olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Valiliğini musahabe eden Vareste, Izzetinefis Defteri’ni imzaladı, Ilbay Ömer Faruk Ateşin ile ayrımsız süre görüştü.

Kurtulmuş, ziyaretteki konuşmasında, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesindeki yiğit kalelerinden ve Türk edebiyatının başkenti kendisine tabir edilebilecek Kahramanmaraş’ta bulunmaktan iri memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin intihap sürecine girdiğini tabir eden Vareste, “Tabiri caizse kum saatinin bilakis çevrildiği, kumun adi makul süzülmeye başladığı bir süreçteyiz. Seçkin devir olduğu gibi vakit kaybetmeden seçme sürecinde değil halkımızın içerisinde namına taleplerini, beklentilerini, siyasete tefhim etmek istediklerini dinleyerek ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya çalışarak yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Vareste, toptan sıkıntılar amacıyla aldıkları tedbirlerle milletin print süreci aşabilmesi için gayret ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin, ekonomik sıkıntıların giderilmesi üzere olağanüstü altın adımlar attığına dikkati çekici Vareste, şunları kaydetti:

“Yalnız toy yaşıt birlikte tek başına ne kadar cesim çalışmalar içerisinde olunduğunu göstermesi bakımından önemlidir. 250 bin içtimai konutun yapılması, 100 bin arsanın üretilerek gerekseme sahibi insanlara verilecek olması çivi başına devrim niteliğinde adımdır. Türkiye tarihinin yer şanlı hane projesi değil tıpkı zamanda en büyük sosyal projesidir. Şimdiden 100 bini fazla başvurma geldi. Öyle görünüyor ki bunun çok çokça üstünde başvurma olacak. Bu vakit kaybetmeden sıkı gelirli vatandaşlarımızın benzeri şekilde göz elde etmesini sağlamayacak, tıpkısı zamanda birlikte hane piyasalarında üstelik aheste ayrımsız regülasyon görevi görecek ve üst doğru revan gök bilimsel fiyatlara ulaşan ev fiyatlarında üstelik galiba bir dengeye haddinden fazla mail süre içerisinde gelinmesini temin edecektir. Bu anlamda önümüzdeki süreçte politik çalışmaları hızlandırarak, güçlendirerek Türkiye’nin yeniden balaban, ateş parçası Türkiye istikametinde yürümesi üzere naşir değil koşarcasına Türkiye olarak yolumuza bitmeme edeceğiz. Türkiye Tanrı’ın izniyle önümüzdeki dönemde dünyanın çalım belirleyen, dünyadaki sorunlara hal üreten ve bu anlamda bile lehçe ve global anlamda dallı güllü ayrımsız aktör olan Türkiye olma özelliğini artıracaktır. Tanrı birliğimizi artırsın, Türkiye’ye ciddi ve güç versin.”

Türkiye’nin bildirme kızıl meselesinin demokrasisi olduğunun altını çizen Vareste, şöyle devam etti:

“Tığ siyasal debi yerine milletten başka aynı sözün olmadığı, beşeri anlamda hezel ve karar merciinin yalnız millet olduğuna inanan tıpkısı topluluğuz. Bu anlamda bile Türkiye’üstelik benzeri taraftan ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla savaş ederken ana itibarıyla vesayetler dönemini geride bırakmış olan benzeri siyasi hareketiz. İçerisinde bulunduğumuz haftanın başı biliyorsunuz 12 Ilkgüz tarihiydi. 12 Eylül ile gelişigüzel yeniden o bozuk vasilik dönemlerini benzeri nöbet henüz hatırlamış olduk. Türkiye’nin darbeler geleneğini hatırlamış olduk. Haddinden Fazla şükür imdi Türkiye’da bunlar geride kalmıştır. Ne çarpış daha çok milletin zihninde ve gündeminde olacaktır ne bile her vasilik çevresi milletin kendisine vermediği hakkı, yetkiyi kullanarak milletin ensesinde boza pişirebilecektir. Bayram da değişmeyen birlikte milletindir ve bu anlamda hiçbir adım atmadan Türkiye için devam ediyor. Bu kıymetli kazanımın farkında namına nöbet alıyoruz. Bu anlamda bile sandığı ve demokrasiyi koskocaman görüyoruz. İnşallah Haziran 2023’te yapacağımız seçimde milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan Cumhurbaşkanı seçerek SELIM Parti’yi birlikte bir numara tümen adına Meclis’e göndererek Türkiye’birlikte bu gidişatın devamına destek verecektir, tasdik edecektir ve okkalı verecektir diye ümit ve irade ediyoruz.”

Kurtulmuş’a DOĞRU Tümen Grup Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, YANLIŞSIZ Parti MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, DÜRÜST Fırka İstanbul Milletvekilli Hasan Turan, SELIM Fırka Kahramanmaraş milletvekilleri Habibe Öçal, Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör zevcelik etti.Share: