Yeni Opel Astra KKTC’de tanıtıldı, Türkiye’de satışa imdi

Opel, sınıfının yer haddinden fazla yeğleme edilen modellerinden Astra’nın altıncı neslini Türkiye’dahi satışa sundu.

Yıpranmamış Opel Astra’nın Türkiye’bile satışa sunulmasına ilişkin matbuat lansmanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirildi.

Basın mensupları lansman kapsamında, Gazimağusa bölgesinde düz alan ve aşamalı açılma süreci 8 Ekim 2020’birlikte başlayan Maraş bölgesinde tıpkısı sınav sürüşü gerçekleştirdi.

Tarihte ilk kez bir makine markasının nüsha tanıtımı gerçekleştirildiği Maraş’ta, KKTC Reisicumhur Ersin Tatar bile matbuat mensuplarıyla bir araya geldi.

Markanın külhanbeyi, kıvılcım ve modern Alman dizayn ögelerini haiz yeni döl Astra, yenilenen tasarımı kadar sınıfının ötesindeki teknolojileriyle bile dikkatleri üzerine çekiyor. Eskimemiş Opel Astra dört farklı donanım, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre dizel motosiklet seçenekleri ile 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’üstelik makine severlerle buluşuyor.

İlk ayn temasında dağ hatlarıyla dikkatleri konusunda calip eskimemiş Astra, sunduğu teknolojiler ve artağan motosiklet seçenekleriyle sınıfında standartları yeniden belirliyor. Türkiye’dahi Editon, Elegance, GS Line ve GS koyulmak üzere dört ayrımlı tesisat seçeneğiyle satılmaya başlanan eskimemiş Astra, bu sayede araba severlere ensesi kalın seçme olanağı sunuyor. Verimli 1.2 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçenekleriyle Türkiye yollarına sâdır yıpranmamış kabil, herhangi bir iki motor seçeneğinde dahi AT8, 8 doğacak vitesli spontane şanzımana erbap.

Opel Türkiye Umumi Müdürü Alpagut Girgin, lansman toplantısında yaptığı konuşmada,”İlk adına Mokka’birlikte üzeri bulan Opel’in eskimemiş dizayn dili, bu posta Astra yorumuyla karşımıza çıkıyor. Hem aut hem üstelik bağırsak tasarımda beğenilen korkusuz ve alev dizayn dili, ülkemiz tüketicilerinin bile az çok beğenisini kazandı. Faziletkâr sürüş keyfi, varlıklı donanımı ve eli nimetli motosiklet seçenekleriyle de yıpranmamış Astra’nın, Türkiye’dahi sınıfının genişlik haddinden fazla yeğleme edilen modellerinin başında geleceğine eminim. Kullanılmamış çocuk Astra’nın Opel Türkiye’nin yükselen koca grafiğine gösterişli tıpkı ivme kazandıracağını düşünüyorum. Türkiye adına Opel’in Avrupa’de üçüncü büyük pazarıyız ve altıncı çocuk Astra ile bu unvanımızı elan birlikte geliştirmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Cesur ve yalım dizayn felsefesi

Toplantıda aktarılanlara bakarak, kullanılmamış Astra’nın tasarımı Opel’in 2020’li yıllar süresince uygulayacağı aktüel dizayn diliyle buluşuyor. Markanın ilk defa mahiyet anlamda Mokka’bile kullandığı yeni tasarım yüzü ve asıl dış dizayn ögesi olan Opel Bakaç, aracın dolay cephesi süresince uzanıyor yıpranmamış modelin elan geniş görünmesini sağlıyor. Ultra mufassal IntelliLux LED Pixel farlar ve IntelliVision 360 paye Belde Düşün Kamerası üzere teknolojiler Bakaç’e kusursuz aynı şekilde bütünleşmiş ediliyor. Eskimemiş soy sop Astra, yandan bakıldığında az çok cıvıl cıvıl aynı görünüş sergiliyor. Arkadan bakıldığında ise Opel Compass yaklaşımı, merkezi olarak cemi ortada konumlanan şimşek logosu, amudi kendisine hizalanan 3. fren lambası ve dal stop lambaları ile vurgulanıyor. Cümle dış aydınlatmalarda olduğu kabilinden stop lambalarında da erke tasarruflu LED teknolojisi kullanıyor. Bagaj kapağında mevcut şimşek logosu, bagaj küşat mandalı namına eke aynı işlev üstleniyor.

Yıpranmamış evlat Pure Panel dijital pilot kabini

Aynı Alman hassasiyeti, ilk defa Mokka’bile kullanılan kullanılmamış sulp Pure Açık Oturum pilot kabini ile çöz mekanda da makbul. Baz donanımdan itibaren ölçün olan bu degaje dijital pilot kabini, donanım seviyelerine tutkun adına tamamen içki şeklinde tercih edilebiliyor ve çoban tarafı havalandırmasıyla alay malay yatay biçimde entegre edilen iki sayı 10 pus HD ekrana eş olmasıyla dikkati çekiyor. Yöre camdaki yansımaları yapan gerelti tıpkısı tıpkısı yamaç yardımıyla ekranların üzerinde bir siperliğe gerek duymayan kokpit, ileri teknoloji ile işlevselliği aynı arada sunuyor ve iç ambiyansı elan dahi geliştiriyor. Ana fonksiyonlarının, zarif tasarımlı dokunmatik kumandalarla taharri edildiği Pure Açık Oturum, dijitalleşme ve sezgili tasarruf ortada optimum angarya sağlıyor. Dokunmatik görüntülük dışında katıksız dilde patırtılı kontrolü ile üstelik kullanılabilen yeni zürriyet hikmet-cümbüş sistemi, fikirli telefonlar üzere geliştirilmiş kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlanabilirliği sunuyor.

Verimlilik uzmanı turbo benzin ve dizel motor seçenekleri

Yıpranmamış Astra, faziletli olgunluk seviyesine erbap bezinli ve dizel motor girmek amacıyla 2 ayrı ağır ünitesiyle satışa sunuluyor. 1.2 litrelik turbo benzinli motosiklet 130 HP ağır sıklet ve 230 Nm tork üretirken, 6 doğacak manuel ya da 8 müstakbel AT8 şanzımanla gücünü yola aktarıyor. 6 encam el kitabı şanzımanıyla yeni Astra, 100 kilometrede ortalama 5,4-5,7 litre yakıt tüketim değeri sunarken, AT8 revaç ise 5,6-5,8 litrelik WLTP (Belli Belirsiz Taşıtlar için Dünya Genelinde Ağır Ezgi Test Prosedürü) sayı farkı mahrukat istihlak değerine sahip. Bizatihi ve manuel şanzımanıyla yıpranmamış Astra, 9,7 saniyede 0’dan 100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Hem manuel hem tabiatıyla versiyonun azami hızı ise 210 km/s adına açıklandı.

Dizel cephesinde birlikte gayet verimli 1.5 litrelik motor ile donatılan kullanılmamış soy sop Astra, 130 HP’lik gücünü ve 300 Nm’lik torkunu 8 müstakbel AT8 bilcümle bizatihi şanzımanla yola aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 10,6 saniyede vasıl dizel motorlu yeni Astra’nın maksimal hızı ise 209 km/s. Dizel motorun temel uzmanlığı ise mahrukat tüketiminde kendini gösteriyor. Yıpranmamış Astra 1.5 litrelik dizel motoruyla WLTP kriterlerine göre 100 kilometrede kompozit tüketimde 4,5-4,6 litrelik sayı farkı sunuyor.

-Işlek ve dengeli misil tutuş

Bakir Astra, arz başından itibaren Opel DNA’sına akıllıca şekilde, sonuç etap streç EMP2 haddinden fazla enerjili platformun üçüncü nesli üstüne inşa edildi. Bu, kat tutuşunun etkili ama ayrımsız zamanda muvazeneli olduğu ve değme Opel üzere bakir modelin da “autobahn proof” olduğu anlamına geliyor. Modelin öğün tutuş kabiliyeti sunu rüçhan ihya hedeflerinden biri adına karşımıza çıkıyor. Yeni menent fren çabucak, yüksek bir başarım sergiliyor ve vadi tıpkı çizgide olduğu büyüklüğünde virajlarda üstelik oldukça tartılı kalıyor. Eskimemiş Astra’nın burulma rijitliği ise geçmiş nesilden yüzde 14 daha faziletkâr ölçüldü.

Daha bati ve daha serbest

Sportif hatchback eğin tipiyle pazara sunulan yıpranmamış Opel Astra, daha ağırbaşlı ayrımsız siluete cemaat olmasına rağmen, yerini aldığı sulp ile kıyaslandığında elan geniş benzeri çöz mekana cemaat olmasıyla öne çıkıyor. Yıpranmamış Astra, 4.374 mm gestalt ve 1.860 mm yeryüzü ile parçalanmamış dahi kompakt sınıfın merkezinde düzlük alıyor. Yeni Astra, 2.675 mm (+13 mm) henüz ayrıntılı benzeri aks mesafesine topluluk olmasına rağmen geçmiş modelden çabucak 4,0 mm daha ayrıntılı. Kaslı ve bizatihi güvenli duruşuyla yeni Astra, ayarlanabilir zemine topluluk pratik bagajıyla 422 litrelik tıpkısı portbagaj hacmi sunuyor.

Baz donanımdan itibaren efdal asayiş ölçün

Bakir döl Astra, baz donanımdan itibaren yüksek güvenliği ölçün yerine sunuyor. Kıvrım ve vadi hat dara kontrolü, çoban, yolcu, taraf ve gerelti çekicilik yastıkları, çekiş arama sistemi, ikincil cidal freni ve cevvaliyet sabitleyicinin beraberinde aynı arka segmentte görmeye menus olunan şerit siper spesifik aktif abdestbozan izlem sistemi, açkı ve bisikletli belirleme edebilen kamera bazlı etkin ivedili frenleme sistemi, trafik işareti tayin sistemi, hız uyarlama sistemi ve çoban usanç tespit sistemi baz donanımdan itibaren ölçün olarak kayran alıyor.

Gece da şalter, bisikletli ve palyatif kavrama spesifik müşteri ve içgüdü bazlı enerjik ivedili frenleme sistemi, kaslı trafik işareti aşinalık sistemi, dur-kalk özellikli adaptif cevvaliyet sabitleyici Elegance ve GS Line donanımıyla ölçün yerine sunulurken, bunların yanı sıra en son tesisat olan GS paketinde, abdestbozan sayı farkı özellikli etkili şerit takip sistemi, gelişmiş kör alan uyarı sistemi ve arka yeraltı gidiş geliş uyarısı ekleniyor.

Kamu donanımlarda anahtarsız çalıştırma sistemine ölçün adına vadi veren yıpranmamış Opel Astra, site içi manevralar ve park yeri durumlarında da sürücüsüne hem güvenliği hem birlikte konforu ölçün sunuyor. Civar ve peş park sensörleri temel donanımdan itibaren standart namına saha alırken, 180 adım ferasetsiz düşünüm kamerası Elegance donanımında, IntelliVision 360 basamak mekân düşünüm kamerası ise GS Line ve GS donanımında ölçün namına sunuluyor.

Gelişmiş sürüş bindi sistemleri

Bakir Astra, ayrımsız zamanda bildirme güncel otonom sürüş bindi sistemlerini bile içeriyor. Tüm bu gelişmiş uygulayım bilimi, ön camdaki çokça işlevli kameraya eklenmiş yerine biri önde, biri arkada ve birer sayı yanlarda girmek amacıyla dört üzeri kamerası, biri önde ve her bir köşede gelmek amacıyla beş adet sevkitabii sensörü ve ayrıca yöre ve dal kalkmak üzere ultrasonik sensörleri kullanıyor.

IntelliDrive, üst hilaf trafik uyarısı, gelişmiş kör alan ikaz sistemi ve abdestbozan ortalama özellikli deli dolu şerit strateji sistemi gibi işlevleri kapsıyor. Yıpranmamış Astra ayrıca, ayarlanan hızı aşmadan öndeki ara bulucu hissetmek amacıyla hızı zait yahut yıpratıcı, icabında durana kadar fren yapabilen adaptif ivinti sabitleyiciyi birlikte içeriyor.

Yıpranmamış Astra, premium IntelliLux LED Pixel Farları kompakt sınıfa getiriyor

Astra’nın gelecek teknolojide avangart olma rolü, Opel markasının uzmanlık alanları olan ışıklandırma ve dayanak sistemleri ile bitmeme ediyor. Önceki evlat, 2015 yılında adaptif LED Matrix farların pazara sunulmasında avangart bire bir azamet oynamıştı. GS donanımıyla alay malay standart kendisine mevrut IntelliLux LED Pixel iyi teknolojisi kullanılmamış Astra’yla gelişigüzel ilk defa kompakt sınıfın kullanımına sunuluyor. Opel’in Grandland ve Insignia modellerinde kullanıma sunulan bu ileri teknoloji, gelişigüzel biri ultra teferruatlı farda 84 skor doğmak üzere 168 LED hücresiyle pazarın en kaslı tenvirat teknolojisini kullanıma sunuyor. Teferruatlı kusursuz, trafikteki özge paydaşların gözünde köpürme yapmadan milisaniyeler ortamında kusursuz benzeri şekilde ayarlanıyor. Karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikte, sürücüler çerağ hüzmesinden kesinlikle etkilenmiyorlar. Işığın menzili ve yönü, sürüş koşullarına ve çevreye göre 10 farklı modda kendiliğinden adına uyarlanıyor ve böylecene bütün çekicilik ve kere koşullarında uygun değer tenvir sağlanıyor. Yıpranmamış Opel Astra temel donanımdan itibaren full LED ön farlar, LED sis farları ve LED stop lambalarıyla dahi sınıfında fark yaratıyor.

Isıtmalı AGR musaddak makul koltuklar

Opel’in ödüllü uygun AGR musaddak koltukları sahih bire bir üne topluluk ve eskimemiş Astra bu etraflı soluklu geleneği sürdürüyor. Elegance donanımdan itibaren güdücü tarafında standart namına mevrut “Almanya Zinde Sırtlar Kampanyası” sertifikalı ön koltukların konumu geçmiş nesile göre 12 mm henüz dokunaklı. Bu birlikte sportif sürüş hissini destekliyor. Spor ile konforu kusursuz harmanlayan koltukların köpük yoğunluğu, dolgunca benzeri duruşu garanti ediyor. Kullanılmamış Astra’nın AGR civar koltukları, kompakt sınıfın sunu iyisi ve elektrikli dal eğim ayarından elektrikli meni desteğine değişik isteğe tutkun ayar işlevi bulunuyor. GS Line donanımından itibaren ölçün sunulan ısıtmalı yöre koltuklar, ısıtmalı yönelteç ve ısıtmalı civar pencere şita aylarında konforu artırıyor. GS donanımındaki Alcantara döşemeli koltuklarda dolay sâri koltuğu da AGR onaylı olup sürücü koltuğu elektrikli ve hafızalı oluşuyla ayırt yaratırken taraf aynaların birlikte bellek fonksiyonu dikkatleri üzerine topluyor.

Share: