Yer “alımlı” gelin kabul etme

Antalya’nın Serik ilçesinde mesleği oto kurtarıcılığı olan eloğlu, düğününde gururlu aracını kadın arabası yapınca enteresan anlar yaşandı. Damada arkadaşları da çekicileriyle eşlik edince ortaya sâdır ‘kurumlu’ konvoy mülevven görüntüler yaşattı.

Dünya evine giren Zeliha ve Osman çifti düğünlerinde, albenili aracını kadın arabası yapınca deste odağı oldular. Güveyi Osman Atak, oto kurtarıcı işiyle uğraştığını belirterek, “çekicilikle uğraştığım üzere kız evinden gelini cazibedar ile çekelim alalım dedim” şeklinde konuşurken, elkızı Zeliha Akış ise, “genişlik cazip kadın ego oldum” dedi.

Çekici araçlarının konvoyda düzlük aldığı düğünde, konvoyu gören vatandaşlar dahi o anları içtenlikle izleyerek çökertme telefonlarına sarıldılar. Eş arabası adına gelgelli arkasında mukayyet olan ‘Google’dahi arasan böyle albenili damat bulamazsın’ yazısı nazik rabıt görürken, elkızı arabasının arkasına yazdırdığı yazının mesleğini içermesi gerektiğini düşünerek tasarladığını tamlayan eloğlu Osman Akın, “Genelde görüyorum çevremde elkızı alması üzere kamyonla tırla fail var. Ego da çekicilikle uğraştığım için kız evinden kızı gelgelli ile çekelim alalım dedim. Kadın kabul etme konvoyda gelgelli olunca köy yollarında biraz etki yaşadık. Biricik sorun o oldu. Yolda çokça sayıda vatandaşa balya geldik. Kâffesi üstelik video çekip halk sallayıp kornaya bastı. Çokça mutluyuz. Sunma çekici gelini aldım. daha çok da yollarda makine kurtarmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Çekici aracının arkasına nükteli tıpkı abece fayrap etmek üzere çokça düşündüğünü anlatan güveyi, “Ego kadın arabasını çekimli yapacaksam abece bile mesleğimi içermeli dedim. Ondan âlem böyle ayrımsız abece tasarladım. ‘Google’üstelik arasan hakeza cazibeli güveyi bulamazsın’ yazısı yazdırdım” şeklinde konuştu.

Gelin arabasının çekimli olmasının çokça havalı olduğunu belirten Zeliha Atak ise, “Sunma cazibedar eş ego oldum. Kurumlu oldu yani. Iyice tıpkısı mübayenet oldu. Beklemiyordum hakeza tıpkı şey. Şaşırdım çekiciyi görünce. Vakıa Osman bana söylüyordu. İnanmıyordum ama görünce ‘oha’ dedim ve soy olduğunu gördüm ve genişlik gelgelli gelin namına genişlik fosforlu damadı aldım” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: