Yeşil Varto Spor: 3 Cizre Serhat Spor: 0

Bölgesel Mektep Çocuğu Kütle (BAL) 1. Grupta uğraş eden Yeşil Varto Spor, evinde mihman ettiği Cizre Serhat Spor’u 3-0 yenmiş etti.

Muş’un Varto ilçesinde yenilenen spor sahası davul zurna eşliğinde açılışı gerçekleştirildi. Stat’ın yenilenmesiyle Yeşil Varto Spor çıktı maçlarını burada yapacak. Varto İlçe Stadı’nda saat 13.00’de başlayan müsabakanın ılımlı hakemliğini Van bölgesinden Muhammet Koçak Özbek yaparken, yan hakemleri ise Veca bölgesinden Elif Yılmaz ve Hakkari bölgesinden Hakkı Duygusal Karadeniz yaptı.

Her iki takımında kontrollü başladığı müsabakada aile sahibi ekip 32. dakikada Sevinçli Can Özen’in attığı golle önce yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya da hızlı başlayan sülale sahibi takım Sevinçli Can Özen’in 71. dakikada attığı golle durumu 2-0 yaptı. Müsabaka boyunca oyunun hakimiyetini elinde tutan karı sahibi takım 75. dakikada Serkan Gül’ün attığı golle durumu 3-0 yaptı. Maçın vurdumduymaz küsurat kısmında gol olmayınca eş sahibi mızıka maçı 3-0 kazanarak 24 puanla 2. sıraya yükseldi.

Müsabakayı izleyen Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Muş Temsilcisi Eksiksizlik Türker, “Bu çağ iyicene bire bir havada Yeşil Varto Spor’un sevincini yaşıyoruz. Yeşil Varto Spor’umuz elan öncesinde Muş Site Stadyumunda maçlarını oynuyordu. Iyi olsunlar bire bir hafta içerisinde bilcümle yöneticilerin katkılarıyla haddinden fazla güzelce benzeri sahaya kavuştuk. Soyunma odaları, hakem odaları var. Emeği sabık her kestirme teşekkürname ediyoruz. Valimize, kaymakamımıza ve Toyluk Spor İl Müdürümüze teşekkür ederiz. Varto yıpranmamış bire bir tesise kavuştu. Maçlar burada oynayacak. Burada oynamasını isteyenlerden arz çokça birisi bile benim. Varto’da tasavvur balaban, şampiyonluğu bizde istiyoruz. Yeşil Varto Spor’umuzu önümüzdeki zaman 3.lige dercetmek istiyorum” dedi.

Sezonun geçmiş maçını kişi vadi ve seyircilerinin önünde oynadıklarını ifade eden Ustalık yönetmen Sadettin Özer “Varto halkından haddinden fazla iyice tıpkı bent gördük. Çok fena hâlde bire bir karşılaşma oldu ve 3 puanı aldığımız amacıyla mutluyuz. Şampiyonluğa sakıncasız adımlarla gidiyoruz. Bu yıl bu mızıka böke olacak. Buna özden inanıyorum. Topçu kardeşlerimle olan inancımdan âlem bu sene yeşil Varto Spor Allah’ın izniyle 3.lige çıkacaktır” dedi.

Varto’birlikte ilk kez oynana tıpkısı karşılaşma olmakla alay malay gayet iyicene benzeri gelgel içerisinde aynı futbol oynandığını dile getiren Yeşil Varto Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kültürlü Durmuş ise “Yeşil Varto Sporu kutluyorum. 3 golle 3 puanı aldık çok birlik bir ayak topu oldu. Dikkatimi calip ayrımsız laf oldu. Varto’nun spora ve futbola olan aşkı ayrımsız başkaydı. Ayak Topu bire bir ilin yahut bir ilçenin aynasıdır. Emeği güzeşte seçkin kese teşekkürname ederiz” dedi.

Maç bitiminden sonradan sporculara verilen yemeğin ardında maç barış ve muadele havası içerisinde sona erdi. – MUŞ

Share: