Yeşilyurt’ta kurulan konteyner çarşılar için ad çekme çekimi yapıldı

Yeşilyurt’ta kurulan konteyner çarşılar için kura çekimi yapıldı

MALATYA – Malatya’dahi kazançlı hayatın hareketlenmesi, ticaretin bitmeme etmesi ve hayatın normale dönmesi üzere harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi marifetiyle dört farklı mahalleye kurulan ‘Konteyner Çarşı’ alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kuraları çekildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Gücük Ay 2023 tarihinde meydana gelen iki şişman depremden haddinden fazla şişman oranda etkilenen Malatya’de ticaretin baştan hareketlenmesine müteveccih başlatılan çalışmalara Yeşilyurt Belediyesi’nden bile bindi geldi.

Yaşanan büyük depremin peşi sıra işyerleri yıkılan ve kullanılamaz hale mevrut esnafların ticari hayatlarına devam etmesi için Yeşilyurt İlçesinde ‘Konteyner Çarşı’ modeli hayata geçirildi.

Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla, Turgut Özal, Gündüzbey ve Dilek’in yanında Çırmıktı bölgesi Hıroğlu, Mullakasım ve Hamidiye Mahallelerininde Konteyner Çarşılar kuruldu. Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinin alçak gayretleri sonucunda nazik bire bir kısmı tamamlanan çarşı alanlarında kuaför, tuhafiye, kırtasiye, kasap, manav ve börekçi kadar işyerlerinin haricinde farklı meslek gruplarına ilgili bakım mekanları üstelik düz alıyor.

Esnafların ticari hayatlarına bitmeme etmesi ve Malatya’bile hayatın normale dönmesi amacıyla tasarlanan Konteyner Çarşı alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin ad çekme çekimleri yapılarak türe sahiplerine teyit edilmeye başlandı.

Büyük tıpkı heyecanın yaşandığı kura neticesinde yıpranmamış işyerlerine munsap esnaflar, Yeşilyurt Belediyesine sunulan imkanlardan hava teşekkürlerini sunarken, ” Allah devletimizden ve belediyemizden razı olsun, şişman ayrımsız hırs yaşıyoruz bu dönemde esnaflarımızın işlerine devam etmesi amacıyla eskimemiş alanlar kuruluyor, umum ele verip bu pek günleri atlatacağız, bizde işyerlerimizde ticaretimizi sürdüreceğiz, emeği geçenlerden Allah razı olsun.” şeklinde konuştular.

Yeşilyurt’un ayrımlı mahallelerinde kurulan işyerlerinin ad çekme çekimlerine sürat verdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Hizmetleri Müdürü Sakıncasız Gölgeli ise, “Yeşilyurt Belediyesi adına gelişigüzel nev kayıt ve durumda esnaflarımızın yanındayız. Şehrimizde hayatın normale dönmesi üzere ekonominin baştan çarkıt günlerine dönmesi gerekiyor. Şehremaneti Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla ilk etapta dört ayrı mahallemize eskimemiş hisse senedi alanları kurarak esnaflarımızın ticaretini sürdürmesi ve hemşehrilerimizinde alış ahzüita yapmasına imkan sunmuş oluyoruz. Esnaflarımızın mağduriyetini yolmak üzere elimizden geleni yapıyoruz. Yapımı tamamlanan kurma işyerlerimizin kuralarının çekimlerine bugünden itibaren cevvaliyet verdik. Eskimemiş işyeri konteynerlarımız yerleştikçe kura çekimlerine devam edeceğiz. Bizler esnaflarımız ve hemşehrilerimizle gelişigüzel halk ele verip yaralarımızı sarmaya himmet ediyoruz, bugünleri temas ve beraberlikle atlatacağız. Esnaflarımıza filinta ve bereketli kazançlar temenni ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: