Yetkisiz atılan toplayan çekçekçinin aracına umum konuldu

Salahiyetsiz atılan toplayan çekçekçinin aracına umum konuldu

Yetkisiz atık toplayan çekçekçilere derbent yok

SAMSUN Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, “moskof atılmış çokluk lisansı” olmayan toplayıcının aracına umum koydu.

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın düzenlemesine istinaden ‘izinsiz/belgesiz atılmış cem ayırma işlemi yapan’ şahıslara müteveccih İlkadım Uray Zabıta Müdürlüğü denetimlerini artırdı. Ekipler eliyle kaza genelinde gerçekleştirilen denetimlerde lisansları olmadığı halde bulvar, cadde, mahalle ve sokak aralarında atılan toplayan, tıpkı zamanda gidiş geliş güvenliğini tehlikeye düşüren toplayıcılar önce takibe makbuz. Deniz Hırsızı çokluk yaptığı belirleme edilen toplayıcılara uray polis ekipleri güven güçleri ile gelişigüzel engelleme etti. Denetimlerde bitirme belgesi ve lisanlı firma logosu ve nakil numarası olmayan toplayıcıların araçları çekiciye yüklenip topladıkları atıklarla alay malay ahali konuldu.

“Kanunu hiçe sayıyorlar”

İlkadım Belediyesi namına ilçe sınırları süresince hoşgörüsüz dönüşüm materyallerini toplamaya izinli olan lisanslı firma harici toplayıcılık yapanlara alın kibritçi tıpkı denetim uyguladığını rapor eden İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Onur Zerrin, “Lisanslı firma ile etkin taşıt altına alınan sistemde ilçemizde yüzde 80’nine mail bire bir rakama ulaştık. Özellikle yabancı tabiiyetli vatandaşlar bu sisteme girmeyip kanunları hiçe sayarak deniz hırsızı çokluk yapmaktan vazgeçmiyor. Lisanlı firma logosu ve taşıma numarası yoksuz toplayıcılar üzere özel bir takım kurduk. Ekiplerimiz geçmiş beceri takibe alıyor. Topladıkları vurdumduymaz dönüşüm materyallerini lisanslı firma hariç hazırda satan çek çeklerin araçlarını bağlayıp otoparkımıza çekiyoruz. Belgesini tamamlayıp emniyetten soruşturması bitip sisteme vasıta oldukları takdirde araçlarını kendilerine hoşgörüsüz tasdik ediyoruz” dedi.

Share: