Yiğit Bulut, zor durumda mütezayit Avrupalıların Türkiye’ye geleceğini belirterek uyarılarda bulundu: Malınızı ucuza kaptırmayın

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, Avrupa’birlikte enerji krizi çıkardı. Şita mevsiminin yaklaşmasıyla Avrupa’dan 1 milyon insanın kışı İstanbul, İzmir, Antalya kabilinden şehirlerde geçirmesi bekleniyor. Konuyla ait Reisicumhur Başdanışmanı Alp Bulut’tan üstelik paylaşım geldi.

GAZ SEVKİYATI BELİRSİZ BİR SÜRELİĞİNE DURDURULACAK

Gazprom’dan yapılan mukayyet açıklamada, 31 Ağustos’ta bakıma alınan ve yeniden faaliyete geçmesi muhtemel Şimal Hareket’daki bire bir türbinde arızaların belirleme edildiği belirtilmişti. Hattan doğal gaz sevkiyatının arızalar tamirat edilmeden yapılamayacağına bel edilen açıklamada, bu nedenle Yıldız Cereyan üzerinden gaz sevkiyatının belgisiz bir süreliğine durdurulmasına değişmeyen verildiği kaydedilmişti.

“İSTANBUL, İZMİR VE ANTALYA’DA SÜLALE ALIMI İÇİN HAREKETE GEÇTİLER”

Avrupa’dan 1 milyon insanın enerji krizi zımnında kışı Türkiye’de geçirmesi bekleniyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Alp Bulut toplumsal iletişim araçları hesabından paylaşım yaptı. Endişe, şu ifadeleri kullandı; “İlahi Doğruluk! Gazı kesilen SU vatandaşlarından sunu beş altı 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek üzere harekete geçti. İstanbul, İzmir, Antalya ve bir nice ilde oteller kışı dolu geçireceği kabil ocak gurur ve isticar üzere harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın Muhtaçlar! İlahi doğruluk!”Share: