Yorgun mermi bu kere aracın tavanına çıkacak etti

Güçsüz mermi bu el aracın tavanına çıkmış etti

TRABZON – Karadeniz Bölgesi’nde yorgun mermi vakalarının arkası kesilmiyor. Son adına nereden atıldığı belirleme edilemeyen apışık mermi Trabzon’da bir aracın tavanına intişar ederek hasara bozukluk oldu.

Karadeniz Bölgesi’nde son yıllarda tekmil uyarılara rağmen artış gösteren havaya kırıcı etme geleneği çok sayıda kişinin yaralanmasına ve maddi hasara illet oldu. Havaya açılan keder sonrası nereye düşeceği mahsus olmayan ‘Apışık kurşun’ vakaları dolayısıyla kimileri hayatını kaybederken, kimileri yaralandı, kimileri ise hastalıklı kalma tehlikesi ile yüz yüze kaldı. Düğün, nişan, sevinç, curcuna, maç sonrasında yahut çeri uğurlamalarında tabanca ile havaya açılan zehir sonrası yaşanan kurşun vakalarının failleri bire bir soy yakalanamıyor yahut aydınlatılamazken, son bire bir haftada Trabzon ve Giresun’da yaşanan şaşkın mermi vakaları vatandaşları gine endişelendirmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un Tonya ilçesinde yaylada maden biçen Asiye İnce sol omuz bölgesinden giren yorgun kurşun ile Giresun’un Görele ilçesinde evinin uğrunda kışlık odun hazırlayan Gönül Borcu Ağaoğlu ise güzeşte bacağına çıkıntı eden apışık kurşun ile yaralandı. Serencam kendisine ise Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir vatandaşın otomobilinin tavanına güçsüz kurşun çıkacak etti. İsabet eden şaşkın mermiyi arkadaşının fark etmesi sonucu öğrenen dirilik durumu polis güçleri ekiplerine bildirdi. Aracın tavanında saplı halde bulunan kurşun ile ilişik inceleme başlatıldı.

Share: