Yunusemre Kriteryum Yarışı yapıldı

Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Velespit Federasyonu ile Cahillik ve Spor Bakanlığı katkılarıyla Yunusemre Kriteryum yarışı gerçekleştirildi. Birçok ilden 55 sporcunun katıldığı yarışta dereceye giren sporculara madalya ve kupa verildi.

Sporu ve sporcuyu destekleyen etkinlikler özne Yunusemre Belediyesi, bisiklet yarışı gerçekleştirdi. 6 kategoride yapılan Yunusemre Kriteryum yarışında velespit sporcuları 2.29 kilometrelik parkuru Yunus Emre Budun Çarşısı’ndan başlayıp gine Yunus Emre Budun Çarşısı uğrunda bitirdi. Birçok ilden 55 sporcunun katıldığı yarışta merhale elde eden sporculara protokol üyeleri eliyle armağan verildi. Yarışmada Yunusemre Belediyespor’un destek verdiği Manisa İl Bilgisizlik ve Spor Kulübü birinci oldu. Bergüzar töreninde antrparantez depremde hayatını kaybedenler üzere korku duruşunun peşi sıra İstiklal Marşı okundu. ‘Geçmiş Olsun Türkiyem’ mukayyet pankartlar de açıldı.

Kategorilerinde evvel üç dereceye giren sporcular şöyle:

U17 Erkek: Garaz Bayık, Hazar Paykocu, Bahir Kuş.

U15 Erkek: Efe Asillik Akçetin, Zirve Ada, Sert Balaban.

U12 Eş: Mehmet Sakıncasız Yıldırım, Enes Dönmez, Baran Yusuf Çınar.

U17 Kadın: Hatice Buse Ertekin, Rana Yavuz.

U15 Avrat: Hatun Kişi Birsel, Gül Bahir Günal, Asya Elif Çevik.

U12 Kadın: Ecrin Gürkaş, Berçem Deniz.”

Bando olarak Manisa İl Gençlik Spor Kulübü bir numara, Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü ikinci ve Serik Belediye Spor Kulübü üçüncü oldu. – MANİSA

Share: