Yurtta hava şartları

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak: Ülkemizin yıldız kesimlerinin çokça bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Itidalli Karadeniz kıyıları, Maşrık Karadeniz ile Çankırı, Çorum ve Amasya’nın şimal kesimleri ve Tokat’ın kuzey ve gün doğusu ilçelerinin karla anlaşılmaz yağmur ve kar yağışlı, özge yerlerin parçalı ve bir iki bulutlanmış geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların tün saatlerinden sonraları Gün Batısı Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde meydan kayran akva ve yavaş kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve tuman olayı ile gelişigüzel yer düz pus ve sis bekleniyor. Maşrık Karadeniz’in bağırsak kesimlerinin yüksekleri ile Gün Doğusu Anadolu’nun akıntılı ve faziletli kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Hava sıcaklığı: Koskocaman tıpkı fark beklenmiyor. Ülkemiz genelinde sezon normallerinin 2-5 merhale altında seyredeceği aritmetik ediliyor. Rüzgar: Genellikle şimalli yönlerden hafif, ara sıra itidalli kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde muhtemel albeni durumuyla günün en faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve birkaç bulutlanmış gitgide çokça bulutlanmış 4

İstanbul: Parçalı ve bir iki bulutlu gittikçe çok bulutlanmış akşam saatlerinden bilahare doğusu yağmurlu 9

İzmir: Birkaç bulutlu 13

Adana: Az bulutlu 13

Antalya: Bir Iki bulutlu 15

Samsun: Parçalı çok bulutlanmış, geceleyin saatlerinden bilahare karlakarışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 6

Trabzon: Modüler haddinden fazla bulutlanmış, tün saatlerinden sonradan karlakarışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 6

Erzurum: Parçalı ve çokça bulutlanmış -9

Diyarbakır: Modüler ve beş altı bulutlu 5 – İSTANBUL

Share: