Yüzücü Alper Sunaçoğlu’ndan Gaziler Günü’nde rekor denemesi

Yüzücü Alper Sunaçoğlu’nun, Gaziler Günü nedeniyle Eceabat ile Gökçeada arasındaki 35 kilometrelik mesafede gerçekleştirmeyi amaçladığı rekor denemesi başladı.

Sunaçoğlu, sabahleyin saatlerinde geldiği Nazik Kemikli Balıkçı Barınağı sahilinden suya girip ısınma turu yaptı.

Ardından Türk bayrağını açan Alper Sunaçoğlu, yaklaşık 8 saat sürmesi planlanan yüzme etkinliğinde evvel kulaçlarını attı.

Sunaçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, solo yüzme etkinliğini Gaziler Günü nedeniyle yaptığını söyledi.

Gazileri ve şehitleri adlandırmak amacıyla muktezi izinleri alıp suya girdiğini tamlayan Alper Sunaçoğlu, “Çanakkale Valiliğimizin programında yapılan bir nice etkinlikten sadece tıpkı tanesi birlikte bizim etkinliğimiz. Çanakkale Valimiz zaman birçok etkinlikte gazilerimizi ve şehitlerimizi anıyor. Tığ bile burada elimizden geldiğince aynı ulama nail olmak istedik. Bu sebeple bugün burada Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden Gökçeada’ya yüzeceğiz. Tahminî 35 kilometrelik aynı mesafeyi 8 saat gibi bire bir sürenin altında yüzerek bir rekor denemesi da yarmak istedik. Bunu dahi tamlık şehitlerimize ve gazilerimize mutlu etmek istiyoruz.” dedi.

Havanın yüzme şartlarına akla yatkın olmadığını, buna rağmen balkımak istediğini vurgulayan Sunaçoğlu, “Teknik kendisine baskı aynı dönem olacak. 40 kilometre anında sıhhatli poyrazda yüzmeye çalışacağız. Kıyı Asayiş Komutanlığının, yüzmemem üzerine uyarısı var. 3,5 metre boyundaki dalgalarla savaş edeceğiz amma tığ bugün mankafa kesilmek istemiyoruz. Bu anlamlı günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: