Zonguldak Alan Topu Deniz Spor Kulübü Satranç sporunda bile parlıyor

Zonguldak’ı alan topu sporunda başarıyla desise eden Zonguldak Alan Topu Bahir Spor Kulübü satranç sporunda da başarılara imza atıyor.

Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün 2012 doğumlu lisanslı satranç oyuncusu Yıldız Aras Atalay sonuç bir kamer ortamında katıldığı 3 büyük organizasyonda bile yenilgisiz adına şampiyon oldu. 2012 Tevellütlü olan Yıldız Aras Atalay 8-9 Teşrinievvel üstelik Bartın’dahi yapılan ve mütenevvi kategorilerde toplanmış 63 sporcunun paydaşlık ettiği Müptedi Sporlar Haftası Satranç Şampiyonasının arz prestijli kategorisi olan ve seçkin yaştan sporcunun katılabileceği peyda kategoride yenilgisiz böke olarak şampiyona kupasını kulübü Zonguldak Tenis Bahir Spor Kulübüne getirdi.

28- 29 Ilk Teşrin tarihlerinde Zonguldak’ta yapılan Zonguldak Cumhuriyet Altını Bayramı Satranç Turnuvasına dahi katılan 10 yaşındaki Şimal Aras Atalay gene dal yaş kategorisi olan 14 yaş şeş kategorisinde 22 sportmen beyninde yenilgisiz namına şampiyon oldu. Zonguldak Alan Topu Bahir Spor Kulübünün yıldızı parlayan satranç oyuncusu Yıldız Aras Atalay 5- 6 Teşrinisani tarihlerinde Düzce’üstelik düzenlenen ve 27 sporcunun katılma ettiği U12 kategorisinde de yenilgisiz şampiyon yerine kulübünü ve Zonguldak kentini aynı nöbet daha gururlandırdı.

Zonguldak Alan Topu Deniz Spor Kulübünün Başkanı Sakil Özçep sporcusunu kutladı ve ödüllendirdi. Zonguldak Tenis Bahir Spor Kulübünün Yönetim Kurulu Başkanı Alçak Özçep yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2012 Tevellütlü lisanslı satranç oyuncumuz olan Yıldız Aras’ın başarılarıyla gelgel duyduk. Kuzey gelecekte hem Zonguldak Tenis Bahir Spor Kulübünü hem bile Zonguldak kentini gururlandıracak nazik başarılara imza atmaya devam edebilecek yetenektedir. Umumi Heyet olarak ; alan topu sporunda mutluluk çapında ürkmek duyulan kulübümüzün adını gayrı spor dallarında birlikte duyurarak Zonguldak kentimizi genişlik bol şekilde görünmek amacıyla gösterişli ceht harcamaktayız. Kulübümüzün tüm üyeleri ve sporcuları bile destekleriyle ve vahim çalışmalarıyla mevki ve Zonguldak sporuna yardım vermektedir. Canan satranç oyuncumuz Yıldız Aras Atalay’ı fedakarca çabalama gider fail ailesini ve Antrenörlerimizi yürekten kutluyoruz.” – ZONGULDAK

Share: