Zonguldak haberleri: Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık, Kız Ayak Topu Takımı’nı Konuşma Etti

Kdz. Ereğli Uray ve Spor Kulübü Başkanı Halil Posbıyık, Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele fail Kdz. Ereğli Belediyespor Kız Ayak Topu Takımı’na Gaziantep ALG Spor maçı öncesi moral ziyaretinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye ve Spor Kulübü Başkanı Halil Posbıyık, bu hafta sonu Ereğli’birlikte Gaziantep SU YOSUNU Spor kulübünü ağırlayacak olan Kdz. Ereğli Belediyespor Karı Futbol Takımı’na destek ziyaretinde bulundu. Komutan Posbıyık, yanı sıra Belediyespor Satış Başkanı Muhammet Yüce Dağ ve Hususi Çeşit Müdürü Faruk Deniz ile birlikte Martir Vefa Karakurdu Stadına geçerek bir müddet takımın antrenmanını izledi. Maharet heyet ile kadın futbolculara, geçtiğimiz sezonun Kadınlar Süper Küme şampiyonu olan Gaziantep ALG Spor maçında başarı dileyen Başbuğ Posbıyık, “Bu hafta sonu aynı güruh amacıyla Sivas’bile olacağım. Onun amacıyla iki takımımızın üstelik maçlarını izleyemeyeceğim amma kalbim sizinle” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN İNANÇLI TEVESSÜL ETMEK. SAHADA SAVAŞMAK”

Kadın futboluna verdiği önemi tıpkısı yol daha anlatan Posbıyık, oyunculara müteveccih şu konuşmayı yaptı:

“Bilcümle kudretli olmanızı istiyorum, siz bu ligin arz yetişkin insanlarısınız. İlk kez Ereğli’üstelik başlattık tığ bu Kız Ayak Topu Takımı olayını. Şalvarspor, Alyazmalıspor ile alay malay. O bakımdan bu şerefi arz dolgunca yerlere götürmeniz lazım. Size güveniyoruz, inanıyoruz. İlk hafta Karagümrük’te iyi oynadınız. Ama olmadı. Bu hafta ligin en dolgunca böke takımı Gaziantep SU YOSUNU Spor geliyor buraya. Önemli olan imanlı kalkişmak. Sahada savaşmak. İnanın yöneticiler yerine biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ölçüm edersiniz yalnız Ayvaz Futbol, Kız Futbol takımı değil ayrıksı branşların hepsi bizde, 900’e andıran lisanslı sporcumuz var.  Ereğli gençlerine erbap çıkmaya çalışıyoruz. Ateş alışkanlıklar olmasın diyerek belediye adına da çokça iri hız harcama ediyoruz.  Çünkü adisyon edin hem avrat, hem erkek hem birlikte diğer branşları maddesel ve manevi tırtıklamak süssüz değil.

“SİZLERİ HEP DESTEKLEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Bütün Yönetim Kurulu üyelerimizle herhangi bir türlü sıkıntıyı çekiyoruz, sizleri bütün desteklemeye çalışıyoruz. Bundan dahi şeref ve bahtiyarlık duyuyoruz. Sizlerden bazılarınıza anlatmıştım. Elinden tuttuğumuz Berna geldi, beni ağlattı. Onu 9 yaşında köyüne gidip babasından istemiştim. Kızlara futbola vermezlerdi. Babası birlikte vermiyordu. Başına ayrımsız hareket dirimsel diyerek korkuyordu. Yetiştirdik, sonra aktarma oldular. Bire Bir dolaşma geldi bana dedi, ‘Sen benim babamsın, 9 yaşında alıp beni antrenmanlara başladım. Şayet siz müsaade alıp beni yönlendirmeseydiniz, şu anda sizin karşınıza bir çocukla gelecektim, çünkü köylerde ercecik evlendiriyorlar kızları. Ama şu anda karşınıza Milli olmuş, kolunda tıpkısı değerli bilezik olan tıpkı öğretmenim’ dedi. Birçok yerde oynadı ve bu zaman Galatasaray’a geçti. Bu beni çok mutlu etmişti. Bu garip sözleri Ece’den dahi alıyorum. Onun için hepinizin bahtiyar olmasını istiyorum. Toplumsal olmanızı istiyorum. Biz baştan sona sizin abiniz, babanız kabil görün.  Tutumlu heyet, ustalık heyet çokça altın aynı ekip. Kazasız, belasız, yanlış olmadan Allah yolunuzu engelsiz etsin, gür tıpkı sezon diliyorum, başarılar diliyorum.”

Başbuğ Posbıyık’ın konuşmasının ardından oyunculara baklava ikramında bulunuldu ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Share: