Zonguldak haberleri! Zonguldak Spor’da amaç Voleybol Kadınlar 1. Ligi’ne kaynamak

Geçen sene kurulan ve savaşım ettiği ilk sezonunda 1. Kütle hedefini play-off’ta kaçıran MFA Zonguldak Spor Kulübü, yıpranmamış sezonda bu hedefini akdetmek istiyor.

Uçan Top Kadınlar 2. Ligi ekiplerinden MFA Zonguldak Spor Kulübü, ilk kez sabık mevsim yer aldığı ligde play-off’larda savaş etme hakkı kazandı. Arka tomar hayalini “neredeyse” kaçıran mızıka, yıpranmamış zaman hazırlıklarına kısaca 3 ay evvel başladı.

Sıkı kamp döneminin ardından sezonun ilk karşılaşmasında sahaya madenci bareti ile “Yüreğimiz Bartın’bile yandı” yazısıyla sâdır “filenin elmasları”, Düzce Uçan Top’a kol vermeden maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Sezona gani sarrafiye özne takımın hedefi ligi zirvede tamamlayıp Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne yükselmek.

Başantrenör Yavuzarslan: “İyi tıpkısı noktaya geldik”

Kulübün başantrenörü Yusuf Yavuzarslan, AA muhabirine, kulüp yerine güzeşte mevsim ilk kez ligde kayran aldıklarını, hedeflerinin balaban kısmını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sabık sezon play-off, istedikleri gibi sonuçlanmasa bile ilk sene için şanlı muvaffakiyet elde ettiklerini anlatan Yavuzarslan, “Bu zaman için 1 Ağustos’ta çalışmalara başladık, alıntı sürecini er tamamladık. Kısaca 2,5 aydır aktör kadromuzla kullanılmamış sezona hazırlandık. İyi aynı noktaya geldik diye niteleyerek düşünüyorum. Bu sezonki geçmiş hedefimiz play-off grubunda meydan almak amma sonuncu hedefimiz tabii ki bu sezon kesinlikle 1. Tomar’e çıkmak. O amaçla transferleri yaptık ve sezonu genişlik erken açan takımlardan biri olduk. Hedefimiz, banko bu zaman bir numara lige çıkabilmek.” diye konuştu.

Genel Yönetici Yazar: “Bu sene 1. Takım’i nasıl anlamak istiyoruz”

Kulübün umumi menajeri Orhan Müellif birlikte sabık sezonun konusunda koyarak kendilerine sunulan destekler doğrultusunda çok birinci sınıf, gani takım oluşturduklarını belirterek, “Bu sene olmazsa olmazlarımızdan 1. Küme’i hissetmek. Şayet 1. Tomar’i yakalarsak geçen yıl kentte yarattığımız bu heyecanı tehlikesiz olun Selatin Ligi’ne büyüklüğünde taşıyacağız.” dedi.

Kalem, elan ilk 1. Lig seviyesini yakalamış sporcularının olduğunu aktararak, “Takımlarını 1. Takım’e çıkarmış sporcularımız var. Hocamız da 1. Öbek tecrübesi olan biri. Sabık yıl yakaladığımız çıtayı benzeri tık elan konusunda taşıyıp bu sene 1. Kütle’i kategorik hissetmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Büşra Sarısoy ise topluluk namına hedef doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini dile getirerek, “Lige hazırlanma sürecimiz mufassal ve bunaltıcı olsa birlikte bunun için özverili şekilde çalışmalara bitmeme ettik. Hedefimize ulaşıp kupayı şehrimize getirmeyi haddinden fazla istiyoruz. Başarıya açgözlü takımız, bunun karşılığını yöneltmek için elimizden gelen temas şeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: