37 yıldır yatalak eşine bebek kadar bakıyor

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki Meryem Muttalipoğlu, trafik kazası sonucunda belden aşağısı tutmayan eşi Selahattin Muttalipoğlu’na 37 yıldır bebek kabil bakıyor.

Onikişubat ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde etkili 5 çocuk annesi Meryem Muttalipoğlu, 1985 yılında trafik kazası nâkil ve kaza sonrasında belden aşağısı tutmayan 70 yaşındaki eşi Selahattin Muttalipoğlu’na yıllardır bıkmadan gözü kabilinden bakıyor.

Eşini haddinden fazla sevdiğini söyleyen Meryem Muttalipoğlu, “Eşim gidiş geliş kazası geçirdi. 37 yıldır eşime çağa kadar bakıyorum. 5 çocuğum var. Eşimin başımda yeri var, çağa gibi bakıyorum. Sabahleyin kalkıyoruz bu arada namazlarımızı kılarız, suyunu veririm abdestini alır, Kur’an-ı Koçak’i birlikte okur. Ego kendisi uyuyana büyüklüğünde kahvaltısını hazırlarım beraber kahvaltımızı yaptıktan sonra ben evin işini yaparken kendisi Kur’an-ı Semih okumaya devam kırat. Dünya benzeri yana, eşim bire bir yana. O büyüklüğünde haddinden fazla seviyorum. Rabbim sevdirmiş. 49 yıl aynı yastığa sarrafiye koyduk ve elan eskimemiş evlenmiş gibiyiz” ifadesini kullandı.

“Cenabıhak benim ömrümden alsın eşime versin” diyen Selahattin Muttalipoğlu, ” Malatya’ya giderken bir kaza sonucu belim kırıldı. Kuşaktan hor tutmuyor. 37 yıldır üstelik eşim bana bebek üzere bakıyor. 1967 yılında güreş yapmaya başladım. Ilçe olana kadar 1985 yılına kadar güreş yaptım. Fakat hepsi dalavere oldu. Şayet eşim olmasaydı bu hayatı idame yol açmak kabil olmazdı. Tanrı ondan razı olsun. Tıpkı sözümü bibi iki yapmıyor. Çayım olsun, kahvem olsun, aşındırmak ve mihman üzerine çokça titiziz. Gelen misafirlerimize elimizden geldiğince hizmetimizi yapıyoruz. 1973 yılında evlendik. Eşimle bugün evlenmişiz kabilinden birbirimize hürmetkâr, canan, izzetli ve ikramlıyız. Birbirimizi çokça seviyoruz ve Rabbim bu sevgimizi sürekli eylesin. Gündeş evlilikler, dünyaevi değil kadar. Birbirini sevmiyor, birbirini saymıyor, birbirlerine heybet, hürmet yapmıyorlar. Oyuncak olmuşlar. Bugün evleniyorlar erte ayrılmaya kalkıyorlar. Bu kuşkusuz dünyaevi, bu şüphesiz yuva, bu şüphesiz mutluluk? Eşler Cenabıhak’ın emanetidir ve ona yeryüzü dolgunca şekilde bakılması gerekiyor. Ona tırsmak tavzih etmek, ona bağıntı açıklamak gerekiyor. Kendisine, çocuklarına, evine andırmak gerekir” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: