Amasya’dan yer sarsıntısı bölgesine oyuncak gönderen çocukların notları duygulandırdı

“Asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin ardından Amasya’nın Merzifon ilçesinden zelzele bölgesine gönderilen oyuncaklar arasından çıkan çocukların notları kalpgâh burktu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar sonrası deprem bölgesine büyükten küçüğe vatandaşların yardımları sürüyor.

Amasya’birlikte dahi Merzifon İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü koordinesinde Fer Kâmil Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi’nde oluşturulan oyuncak çokluk merkezine hayırseverlerce oyuncak ile yetişek materyalleri getirildi.

Öğretmen ve öğrenciler vasıtasıyla sınıflandırılarak kolilere yerleştirilen oyuncakların beyninde, çocukların yazdığı kalp notlar birlikte bulundu.

Yardım paketine oyuncak arabasını koyan Yüksek Celep, pakete “Tanrı size elan evire çevire evler versin. Torunlar hep gülün.” notunu dahi iliştirdi.

Erva Şarap Eroin de notunda, “6 yaşındayım. Sizinle bacanak olmaya hazırım. Yaşadığınız zorlukları anlayabiliyorum. Gerileme altından sağ selamet çıktığınız üzere çokça mutluyum. Allah’a can olun, sizin üzere yakarış ediyorum.” ifadesine vadi verdi.

Çınar Dönmez ise “Amasya’dan sizlere hikaye kitabı, baziçe hamuru, boya kalemi ve boyama kitabı yolluyorum. Bu tezyifkâr ama benim için manidar kutuyu ellerimle size kendim hazırladım. Ne tamam unutmayın. Sizler benim kardeşlerimsiniz. Geçecek, eski mutlu, fena hâlde yaşantınıza döneceksiniz. Sizi çok seviyoruz.” notunu yazdı.

İlçeden kamu kurumları ile sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle toplanan 218 koli oyuncak ile eğitim bilimi materyali, yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Share: