Antalya’da konaklayan depremzedelere maneviyat gezisi düzenlendi

Antalya’da konaklayan depremzedelere, moral olması üzere Bal Mumu Heykelleri, Akvaryum, Zooloji Bahçesi ve Antalya Müzesi gezdirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından kente gelen afetzedelere müteveccih içtimai, sportif ve kültürel etkinlikler düzenleniyor.

Sosyal iyileştirme çalışmaları kapsamında kentteki yapılış ve misafirhanelerde konaklayan 200 depremzede üzere gezi kombinasyon edildi.

Akvaryum’u ve Bal Mumu Heykelleri’ni gezen depremzedeler, dünyanın cesim arkeoloji müzeleri arasında düzlük kayran Antalya Müzesi’ni üstelik mülakat etti. Afetzedeler, farklı dönemlere ilişik defineleri, lahit ve heykelleri görme imkanı buldu.

Kurulu olduğu 650 dönüm alanda 144 türde 1500’ün üzerindeki hayvanın bulunduğu Antalya Hayvanat Bahçesi’ne dahi götürülen afetzedeler, görevliler yoluyla bilgilendirildi.

Toyluk ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Türker Ahmet Özay, depremzedelere kentin tarihi, turistik ve ören yerlerini gezdirmek istediklerini belirterek, afetzedelere müteveccih sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere bitmeme edeceklerini bildirdi.

Share: