Atatürk Firez, Açacak ve Gündüz Faziletkâr Kurumundan DPÜ Tavşanlı Iz Yüksekokuluna tezkere bağışı

Atatürk Ekin, Vesile ve Devir Yüksek Kurumu ve bağlı kurumları yoluyla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Kütüphanesine 450 pusula bağışlandı.

Iz Yüksekokulundan yapılan açıklamada, hediye edilen kitapların Türk dili, Türk tarihi ve Atatürk araştırmaları alanlarında akademik ve kültürel konuları içerdiği bildirildi.

Öğretim elemanları ve öğrencilerin yararlanmaları için yapılan mektup bağışı ile kütüphanenin zenginleştiğini ve muhteşem tıpkı kazanım elde ettiği tamlanan açıklamada, “Toplumsal ve beşeri ulum bütünlüğü süresince Türk dili, tarihi ve kültürü ile Atatürk ve eserleri üstünde özgün, ilmî araştırmalar yapmak; Türk kültürünün, baştan bilcümle insanlığın yararlanabileceği aynı medeniyet haline gelmesine ulama seçmek amacıyla kurulan Atatürk Kültür, Çevirici ve Ruz Efdal Kurumu ve merbut kurumları Türk dünyası destanları ve edebi metinlerinin bulunduğu açık ayrımsız yelpazede haddinden fazla sayıda eseri selen ve hars dünyasına kazandırmıştır.” ifadesine saha verildi.

DPÜ Tavşanlı Çığır Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Polat, katkılarından ekolojik ortam Atatürk Firez, Açacak ve Sıra Efdal Kurumu Başkanlığı ile mecbur kuruluşları Türk Çevirici Kurumu, Türk Gün Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı ve Atatürk Araştırmaları Merkezi Başkanlığına, organizasyonda destek veren Faziletli Gurur Uzmanı Dr. Hasan Yüce Çetin’e teşekkür etti.

Share: