Bayburt’un üstelik aralarında bulunduğu 30 ilde yasadışı konu operasyonu

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu aracılığıyla ölçülü soruşturma çerçevesinde Bayburt’un birlikte aralarında bulunduğu 30 ilde yasadışı konu operasyonu düzenlendi. 209 karanlık için denetleme kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Sormaca Bürosu yoluyla hesaplı anket dahilinde, 22 Mart 2022 günlü MASAK raporunda PAPARA hesabı açarak ve vezneci hesapları kullanılarak yasadışı bahisten elde edilen dünyalık nakline vasıtalık ettikleri, hesaplarında toplanan paraları yanlışlık örgütüne ait saklı yazı sağlık hesaplarına gönderdikleri, bu yolla mecmu 2,5 milyar Türk Lirası civarında yanlışlık geliri elde ettikleri tayin edilen 46 münasebetsiz karşı 8 ilde senkronik operasyon düzenlendi.

Devam fail sormaca sırasında tıpkısı eylemlere iştirak ettikleri tespit edilen 163 nahoş hakkında Bayburt’un de aralarında bulunduğu hep 30 ilde senkronik işler olmak için Ankara İl Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğüne lüzumlu talimatlar verildi. – BAYBURT

Share: