Belediye ekipleri evlere yerleşen depremzede ailelerin ihtiyaçlarını belirliyor

Amasya Belediyesi’nde oluşturulan ekipler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin dokunaklı yıkıma ve binlerce ölüme kat açtığı 10 ilden Amasya’ya mevrut depremzedeleri yerleştikleri ensiz ile evlerde konuşma yazar belirlenen ihtiyaçlarını sağlamaya çalışıyor.

Yöneticiler, divan üyeleri, ünite müdürleri ve uray personelinden oluşan 20 farklı grup, KYK yurtları ve evlere yerleştirilen depremzede vatandaşlara önceki olsun dileğinde bulundu. Acil gerçekleştirme edilecek ihtiyaçlarını sorup belirleme yaptılar.

Yaraları kısaltmak amacıyla umum imkanların seferber edildiğini tamlayan Amasya Belediye Başkanvekili Ahmet Güdücü, “Şehremaneti Başkanımız Mehmet Sarı’nın öncülüğünde duygun ve iyilikçi vatandaşlarımızın bağışlarıyla toplanan 48 yardım tırını bölgeye göndererek depremzedelerimizin beraberinde olduk. Bunun birlikte dirim alanlarını, eşyalarını kaybeden ve Amasya’mıza yerleştirilen depremzedelerimizi belediyemiz personelinden oluşan 20 farklı ekiple mülakat yazar, esbak olsun dileklerinde bulunduğumuz depremzedelerimizin ivedili ihtiyaçlarını tespit ettik. Rabbim hakeza aynı acıyı ve afeti aynı elan yaşatmasın” diyerek konuştu.

Depremzedelerin çıktı Amasyalıların misafiri değil baştacı olduğunu vurguladıklarına değinen Çoban, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara müstacel şifalar dileğinde bulundu. – AMASYA

Share: