Biriktirdiği umre parasını depremzedeler amacıyla bağışladı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde tüvana 71 yaşındaki Hüseyin Ay, umre üzere biriktirdiği parayı deprem bölgesinde kullanılmak üzere Türkiye Ilmek Vakfı’na (TDV) bağışladı.

Kamer, deprem bölgesindeki vatandaşlara korumak üzere umre ziyaretini fek edip, biriktirdiği 29 bin 200 lirayı TDV Merzifon Yazıhane Başkanı ve İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan’a alındı karşılığında teyit etti.

Kamer, depremzedelere arkalama için umreye gitmekten vazgeçtiğini belirterek, “Elan evvel 3 sefer umre ziyareti yapmıştım. Tıpkısı yol daha gezmek amacıyla paramı biriktirdim, fakat ülkemizde meydana mevrut yer sarsıntısı dolayısıyla binlerce canımız gitti, binlerce vatandaşımız birlikte yaralandı. Ben onları bu durumda görünce dayanamadım ve bu yüzden umre amacıyla biriktirdiğim paramı hareket bölgesinde kullanılmak için bağışlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Müftü Pehlivan ise Kamer’ı denk davranışından âlem kutlama ederek, “Rabbimiz, amcamızın niyetini akseptans buyursun. Ahirette karşılığını itmam hatim versin. Cenabıhak devletimize ve milletimize ayrımsız elan böyle teessürat göstermesin inşallah.” diye niteleyerek konuştu.

Share: