Bitirmiş hususi günde depremzede kadınları unutmadı

Kocaeli İl Bitirmiş Komutanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü zımnında depremzede kadınlara yönelik özel aktiflik düzenlendi.

İl Cingöz Komutanlığı, sıkıntı bölgesinde geçici ya da sürekli yerine ikamet eden depremzede kadınlara toplumsal destek çıkarmak ve bekâr olmadıklarını tayin etmek üzere etkinlik düzenledi. Cingöz ekipleri marifetiyle bulundukları ikametlerden kurgu ile alınan kadınlar ve füru, İl Uyanık Komutanlığı’na ilgili toplumsal tesiste planlı kemirmek programında tıpkısı araya geldi. Programa, İl Uyanık Komutanı Miralay Çetince Harbi Kapancı’nın eşi Hilal Tartıcı dahi katıldı. Hilal Tartıcı ve Sülale İçi Çabuk Savaş Hizip Amiri Gedikli Kıdemli Üstçavuş Şenay Aristokrat masaları biricik bir tane gezerek, depremzede kadınlar ile sohbet etti.

“Çaresizliğine tıpkı nebze olsun çare olmak amacıyla çalıştık, çabaladık”

Programda müşavere fail Gedikli Kıdemli Üstçavuş Şenay Aristokrat, “6 Küçük Ay sabahı büyüklük yerine karanlığa uyandık. Çoğumuz kabus olduğuna inandık. Sizler zelzele bölgesinde o çaresizliği yaşarken, bizlerde çaresizliğine aynı nebze olsun reçete gelmek için çalıştık, çabaladık. Çok canımız gitti. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, haddizatında parçalanmamış vatandaşlarımıza ser sağlığı diliyor, yaralılarımıza ivedi şifalar diliyorum. Yaramız çok, yaramız dip. Tığ 1999 depremini yaşamış tıpkı yer yerine biliyoruz kim, bu yaralar hep bu arada, ahali ele, ikbal gönüle debi ettiğimiz da sarılacak. 1999 yılında sizler bize yardım eli uzattınız, şimdi birlikte fasıla bizde” dedi.

Tüm kadınlar gününü kutlayan Aristokrat, “Biz biliyoruz kim, celil önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün dahi dediği kabilinden; dünya üzerinde gördüğümüz değme molekül kadının eseridir. 8 Mart Acun Kadınlar Günümüz kutlu olsun” diye niteleyerek konuştu.

KADES anlatıldı

Yemek programının arkası sıra Şenay Aristokrat, kadınlara aile içi ve kadına müteveccih şiddettin önlenmesine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Kadınların KADES uygulamasını elbet kullanmaları ve neden kullanmaları gerektiğini anlatan Şenay Soylu, “Tamamen ücretsiz olan bu aplikasyon, kadınlarımızın kendini güvende hissetmesi amacıyla tasarlandı. Bu uygulamayı fethetmek üzere sürat mağduru olmanıza ister yok. Kendinizi güvende hissetmediğiniz her an bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Sizden temenni ediyorum, telefonlarınıza bu uygulamayı indirin” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: