Bolvadin’deki bu kavşak kazaya davetiye çıkartıyor

Bolvadin’deki bu dudak kazaya çağrılık çıkartıyor

Kazanın hiç nakıs olmadığı “S” şeklindeki kavşaktan ayrılmak nazik ustalık istiyor

İlçe halkı biran geçmiş kavşağın düzeltilmesini istiyor

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde servis yoluna yapılan kavşak, bir nice kazaya davetiye çıkartırken, çevredeki esnaflar onlarca kazanın meydana geldiği kavşağa biran önce hal bulunmasını istiyor.

Bolvadin ilçesindeki Kıytırık Sanayi Sitesi girişinde bulanan servis kavşağının “S” şeklinde yapılması şimdiye kadar onlarca kazaya sebebiyet verdi. Kavşaktan dönemeyen minibüs ve otomobiller virajı alamayarak mutedil refüjden karşıya geçip yaralamalı ve maddesel hasarlı onlarca kaymakamlık meydana geldi. Drone ile açıktan görüntülenen gaga tamam bire bir ralli pistini andırırken, sürücüler burada ilçe yapmamak üzere adeta ecel teri döküyor. Durumdan epey huzursuz olan kavşağı karşısında bulanan bakkallar ise ayrımsız dolaşma otomobil veya minibüsün dükkanlarına dalmasından iri bulut duyuyor.

“İki güne bire bir kaymakamlık oluyor”

Sanayide müteharrik Ulvi İhsan Günday isimli yurttaş, sakat yolun henüz mebzul olduğunu belirterek, “Buraya şimdi büklüm tıpkısı yol yapıldı. İki güne bir ilçe oluyor. evet sanayideki dükkanın birine girecek, evet bile benzeri şeyler olacak burada. Buna engel olmazsak burada kaza sakat olamaz. Benzeri sürü kaymakamlık meydana geliyor. Geri gine arkadaşın biri ilçe yaptı. Karşıda market var, apayrı gelişim yeri var, gözlemeci var. evet o dükkanın birine girecek, ya gayrı tarafa girecek. Bilen bilmeyen burada virajı alamıyor, fren tutmuyor, alın şeride geçiyor” dedi.

“Yetkililerden buranın projesinin değişmesini istiyoruz”

Kalımlı Bilim Adamı isimli başka aynı esnaf ise, “Bu yolun projesinde aynı geçersizlik var, 2-3 güne tıpkı sabah akşam kaymakamlık oluyor. Biz yetkililerden buranın projesinin değişmesini istiyoruz. Vukuf yöneltmek istedik, ondan dünya, buranın yeniden düzenlenmesine gerekseme var. Uran girişimiz vaktiyle bundan henüz mebzul durumdaydı” diyerek konuştu.

“Burada iki günde iki kaza oldu”

Kavşağın bitişinde marketi kâin ve seçkin gün od ile karşı karşıya mütezayit Haysiyet Dönem isimli vatandaş ise, “Burada ben market işletmekteyim. Bu misil haddinden fazla coşkunluk yer ediyor. Burada iki günde iki kaza olmuştur. Bu yolun yanlışlığından virajın dönüşlü olduğundan gelen aceleten geliyor, burada haddinden fazla kaymakamlık oluyor” dedi.

Share: